Akaryakıtta Gece Yarısı İndirim Sürprizi! EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın Açıklamalarından Sonra Motorin ve Benzin Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Benzin ve motorin fiyatları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bu gece yarısı itibariyle müjdeli haberi paylaşan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, akaryakıt fiyatlarına 17 ile 25 kuruş arasında indirim uygulandığını söyledi. Geçtiğimiz gün yapılacak bu indirimin müjdesini veren Başkan Yılmaz, konuyla ilgili birtakım uyarılarda da bulundu.

EPDK Başkanı Murat Yılmaz, akaryakıttaki fiyat hareketliliğini takip ettiklerini dile getirdi ve 17 ile 25 kuruş arasında dün gece yarısından itibaren indirim yapıldığını duyurdu.

Vatandaşlar ayrıca benzin ve motorin fiyatlarını da merak ediyor. İstanbul’da 95 oktan k. benzin 5,83 TL ile 5,90 TL arasında değişiyor. Motorinin litresi ise 5,52 TL’den satışa çıkarılıyor. Gaz yağı 4,21 TL, kalyak 3,45 TL, yüksek kükürtlü fuel oil 2,46 TL, fuel oil ise 3,30 TL.

Ankara’daki akaryakıt fiyatları da her istasyonda değişiklik gösterirken motorinin litresi 5.60 TL’den, benzinin listesi de 5,98 TL’den satılıyor.

EPDK Başkanı Murat Yılmaz’dan Vatandaşlara Hatırlatma

EPDK Başkanı Murat Yılmaz, lisanslı petrol bayilerindeki akaryakıt kalitesinin aynı olduğunu dile getirerek birtakım hatırlatmalarda bulundu. Başkan Yılmaz, dün gece yarısı yapılan indirimin döviz hareketlerinden bağımsız bir şekilde doğrudan bayilerin ve dağıtıcıların kar marjından uygulanacağını da söyledi. EPDK’nın da akaryakıt fiyatlarındaki değişimi yakından takip ettiğini vurgulana EPDK Başkanı Murat Yılmaz, “Gece yarısından itibaren uygulanacak olan indirim tüm yurtta geçerli olacak. İstasyonlar arasında akaryakıt kalite farkı yok. Vatandaşlar sadece markaya bakarak akaryakıt alıyor. Ancak tüm lisanslı bayilerde kalite aynıdır. Bu yüzden markaya göre değil, bütçeye göre hareket edilmesi daha uygun olacaktır” dedi.