Akaryakıt Fiyatlarına Çifte Zam mı Geliyor?

Döviz kuru ve petrol fiyatlarının dalgalı fiyatlarla hareket etmesi, ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Bununla birlikte akaryakıta gelen son zamların ardından sektör temsilcileri yeni bir zammın olabileceğini söyledi. Peki, motorin ve benzine zam gelecek mi?

Petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanma ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarında etkisini göstermeye henüz yeni başladı. Daha önceki günlerde uygulanan indirimler araç sahiplerini mutlu ederken sektör yetkilileri çifte zam iddialarına yanıt verdi. Çünkü petrol fiyatları yeniden toparlanma aşamasına girdiği için motorin ve benzinde zam beklendiği aktarıldı.

Art arda uygulanan zamlar ise araç sahiplerini düşündürürken bugün sektör temsilcileri tarafından yapılan tahminler dikkat çekti. Vatandaşlar salgın döneminde akaryakıta zam gelip gelmeyeceğini de merak ederken alınan bilgilere göre hem benzine hem de motorine zam gelebileceği aktarıldı. Üstelik bu zammın motorine 13 kuruş, benzine de 15 kuruş olarak uygulanabileceği belirtildi.

Motorin ve Benzinin Güncel Litre Fiyatları Ne Kadar?

Motorinin litre fiyatı İzmir ve Ankara’da ortalama 5,25 TL’den, İstanbul’da ise 5,17 TL’den satılıyor. Benzin ise Ankara ve İzmir’de ortalama 5,67 TL’den, İstanbul’da 5,56 TL’den satılmaya devam ediliyor.

Beklenen zam oranlarının akşam saatlerinde açıklanabileceği düşünülüyor. Ekonomikredi.com olarak son dakika benzin ve motorin fiyatları hakkında yaşanacak gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız. Son günlerde akaryakıt fiyatlarında yaşanan değişimler salgın döneminde olunduğu için araç sahipleri tarafından memnuniyetsizlikle karşılansa da şimdi benzin ve motorin için yapılacak yeni zam oranları beklenmeye başlandı.