Ağustos Dönemi Evde Bakım Maaşının Yatırılacağı Tarih Belli Oldu! 2020 Ağustos Evde Bakım Sorgulama Nasıl Yapılır?

Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatırılmaya devam ediliyor. 32 ilde yatırılan bakım maaşlarının ardından ay sonuna kadar diğer illerde de aylıklar yatırılacak. Vatandaşlar şimdiden Ağustos 2020 evde bakım maaşı ne zaman yatacak sorusunun yanıtlarını araştırıyor. Bu süreçte her ayın 10. günü itibariyle hesaplara Aile Bakanlığı tarafından gönderilen evde engelli bakım maaşının 10 Ağustos 2020 Pazartesi itibariyle il il yatırılması bekleniyor. Daha erken yatırılması durumunda sitemizden en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

2020 – 2021 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Evde bakım maaşı Haziran enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla beraber zamlandı. Memur maaşıyla birlikte güncellenen bakım aylıkları artık 1.544 lira olarak ödeniyor. Bu rakam Temmuz 2020 dönemine kadar 1.457 liraydı. 2019 son 6 aylık dönemde ise 1.384 lira olarak ödeniyordu. Bir sonraki zam ise 2021 Ocak ayında yapılacak.

Evde Bakım Parası E-Devlet Sorgulama

E-Devlet ile evde bakım parası sorgulama yapmak isteyenler e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım’ veya ‘evde engelli bakım’ yazarak sorgulama sayfasına anında ulaşabilir.

SMS ile Evde Bakım Parası Sorgulama

Evde engelli bakım maaşını Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla alanlar 1 SMS ücreti ödeyerek ‘BAKIYE’ yazdıktan sonra 4747’ye SMS gönderebilir. Bu işlem sonrasında cep telefonunuza kısa mesaj olarak bakım parasının yatıp yatmadığına dair bilgi gelecektir.

10 Ağustos 2020 tarihinde yatırılmaya başlanacak olan bakım aylıklarının daha erken yatırılması halinde sitemizden güncel iller listesine ulaşabilirsiniz.