Ağustos Ayı Evde Bakım Ödemeleri Başlıyor mu? 2020 Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi Temmuz 2020 döneminde açıklanmış ve tam 32 ilde ödemeler tamamlanmıştı. Vatandaşlar da şimdiden Ağustos 2020 bakım maaşı yatırılan illeri araştırmaya başladı. Aile Bakanlığı tarafından yatırılan bu destek ödemeleri ayrıca bu ay zamlandı. Memur maaş kat sayısına göre zamlanan bakım aylıkları daha önce 1.457 lirayken artık 1.544 lira olarak hesaplara gönderilecek. Bir sonraki zam oranı ise Ocak 2021’de belli olacak ve memurlara yapılan zam ile beraber bakım maaşı da artmış olacak.

Ağustos 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Her ayın 10. gününde yatırılmaya başlanan evde bakım maaşı için tüm gözler 10 Ağustos 2020 Pazartesi gününde. Ekonomikredi.com olarak her zaman güncel bilgileri paylaşıyor ve evde bakım maaşı yatan illeri anında açıklıyoruz. Ancak 10 Ağustos tarihinden daha erken veya sonra yatırılabilecek olan bu destek ödemeleri için sitemizi takip etmeniz yeterli olacaktır.

Evde Engelli Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

İlk olarak e-Devlet üzerinden ücretsiz sorgulama yapabileceğiniz evde bakım maaşı ayrıca SMS olarak da sorgulanabiliyor. 1 SMS ücreti ödeyerek BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj atmanız durumunda detaylı bilgiler telefonunuza gönderilecektir. Ancak SMS ile bakım maaşı sorgulama işlemini sadece bu desteği Ziraat Katılım Bankasından alanlar yapabilir.

E-Devlet ile sorgulama yapmak için de TC kimlik numarası ve şifrenizle e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama bölümüne gelerek ‘evde engelli bakım ödeme bilgileri’ yazarak anında sorgulama sayfasına erişebilirsiniz.