A101 BİM ŞOK Güncel Çalışma Saatleri! Marketler Saat Kaçta Açılıp Kaçta Kapanıyor?

A101, BİM, ŞOK güncel çalışma saatleri, yaşanan korona virüs salgın hastalığı nedeniyle değişikliklere uğradı. Normal şartlar altında haftanın her günü saat 09.00 ile 21.00 arasında hizmet vermekte olan zincir marketler, sokağa çıkma yasakları kapsamında belirli günlerde açılış yapmıyor. Ülkemizde genel olarak hafta sonu uygulanan ve Ramazan Bayramı süresince uygulanan yasaklar kapsamında marketler açılış yapmadı. Büyük şehirlerdeki sokağa çıkma yasağının son bulması ile zincir marketler rutin saatlerinde açılış ve kapanış yapmaya başlayacak.

Türkiye’nin her ilinde ve ilçesinde faaliyet göstermesi ile bilinen zincir market olarak bilinen A101 normal şartlar altında hafta içi ve hafta sonu olmak üzere haftanın her günü saat 09.00’da açılıyor ve saat 21.00’de kapanıyor. Fakat pandemi nedeniyle il ve ilçelerdeki mağazalarda bu saatlerde farklılıklar yaşanabiliyor. A101 açılış ve kapanış saati fark etmeksizin online mağazasıyla müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor.

ŞOK Açılış ve Kapanış Saatleri

Pandemi süresince zincir marketler arasında ŞOK, evlere servis hizmetini devreye sokması ile fark yarattı. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasına sınırlandırma gelmesi üzerine Cepte Şok uygulamasını devreye koyan market, mesai saatleri içerisinde market yakınlarındaki evlere servis yapmaya başladı. Normal şartlar altında ŞOK Market çalışma saatleri sabah 09.00 ile 21.00 arasında oluyor.

Market zincirler arasında en fazla faaliyet gösteren BİM de aynı A101 VE ŞOK gibi sabah 09.00 ve 21.00 arasında mesai yapıyor.