9 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Açıklandı mı? Engelli Bakım Aylığı Sorgulama Yap!

9 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller açıklandı mı sorusu günün en çok merak edilen konuları arasında. Aile Bakanlığı tarafından her ay engelli vatandaşlara destek olarak yatırılan evde bakım aylığı için geri sayım başladı. Yarın itibariyle yatırılması beklenen bakım aylıkları ayrıca geçtiğimiz hafta zamlanmıştı. Peki, Temmuz 2020 evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

9 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yattı mı?

Evde bakım aylıkları henüz yatırılmadı. Yarın itibariyle yatırılması beklenen evde bakım maaşıyla ilgili tüm detayları sitemizden takip etmeye devam edebilirsiniz.

Zamlı Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Evde bakım aylıkları zamlandı. Memur maaşlarına yapılan zam ile beraber Temmuz 2020 evde bakım maaşı 1.544 lira oldu. Ocak 2020 döneminde 5.49 oranında zamlanan evde bakım aylığı bu zamdan önce 1.457 lira olarak ödeniyordu.

Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Evde bakım maaşının yatıp yatmadığını sorgulamak için e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri’ yazmanız yeterlidir. Karşınıza çıkacak olan sayfada adınıza kayıtlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Evde bakım aylıkları SMS yoluyla da sorgulanabiliyor. Ancak bu işlemi yapabilmek için engelli bakım desteğinin Ziraat Katılım Bankası üzerinden alınması gerekiyor. BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj gönderen vatandaşlar 1 SMS ücreti karşılığında talep ettiği bilgilere ulaşabiliyor.

Ekonomikredi.com olarak evde bakım maaşı yatan iller listesini yarın itibariyle paylaşmaya başlıyor olacağız.