9 Mayıs Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi Açıklandı mı?

Evde bakım parası yatan iller bugün de sorgulanmaya devam ediliyor. Vatandaşlar 9 Mayıs Cumartesi evde bakım parası yattı mı sorusunun yanıtlarını haberimizin devamında bulabilir.

Her ay ihtiyaç sahiplerine 1,460 TL olarak yatırılan evde bakım parası geçtiğimiz ayın 10. günü itibariyle hesaplara aktarılmıştı. Mayıs ayı evde bakım parası da tahmini olarak 11 Mayıs Pazartesi günü itibariyle hesaplara yatırılmaya başlanacak. Ancak vatandaşların bu süreçte günlük sorgulama yapması da gerekiyor. E-devlet üzerinden ücretsiz evde bakım sorgulama yapabileceğiniz gibi evde bakım maaşını Ziraat Katılım Bankasından alıyorsanız 1 SMS ücreti ödeyerek de sorgulamayı tamamlayabilirsiniz.

9 Mayıs Evde Bakım Parası Yattı mı?

Evde bakım parası 9 Mayıs itibariyle henüz hesaplara yatırılmadı. İl il yatırılan bu destek için sitemizi takip etmeyi sürdürebilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vatandaşlar e-Devlet üzerinden ücretsiz sorgulama yapabiliyor. E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘evde bakım parası’ yazmanız yeterlidir. Ayrıca evde engelli bakım maaşını Ziraat Katılım Bankasından alıyorsanız telefonunuzun mesaj kısmına girerek ‘BAKIYE’ yazıp 4747’ye mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Ancak bu işlem 1 SMS ücreti olarak operatörünüz tarafından faturanıza yansıtılır. TL kullanıcılarının ise bakiyesinden düşer.

Mayıs Ayı Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatar?

Nisan ayının 10. gününde yatırılmaya başlanan evde bakım parası bu ayda da muhtemelen 11 Mayıs itibariyle hesaplara il il yatırılacaktır. 10 Mayıs Pazar gününe denk geldiği için vatandaşlar sitemizden evde bakım maaşı haberlerini takip edebilir.