9 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Yatan İller Açıklandı mı? Haziran Dönemi Engelli Bakım Aylıkları Ne Zaman Hesaplara Yatacak?

9 Haziran evde bakım parası yatan iller son günlerde bakım aylığı alan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Her ayın 10. gün itibariyle yatırılması beklenen evde bakım maaşı bu yıl için 1,460 TL olarak Bakanlık tarafından sunuluyor. 2019 yılında evde bakım aylığı 1,384 TL’ydi. Ancak memur maaş kat sayısında yapılan güncelleme ile beraber yüzde 5,49 oranında zamlanan evde bakım aylığı Haziran ayında da ödenecek.

Haziran 2020 Evde Bakım Maaşı Yattı mı?

Evde bakım aylıkları henüz hesaplara yatırılmadı. Geçtiğimiz aylarda 10. gün itibariyle yatırılan bakım maaşlarının yarın sabah itibariyle il il yatırılmaya başlanacağı düşünülüyor. Öte yandan evde bakım maaşıyla ilgili sorgulama yapabilen vatandaşlar SMS ya da e-Devlet portalını kullanabiliyor.

Evde Bakım Parası Nasıl Sorgulanır?

SMS ile evde bakım aylığı sorgulama yapmak isteyen vatandaşların bu desteği Ziraat Katılım Bankasından alması gerekiyor. Yani bakım parasını bu bankadan alan vatandaşlar BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj göndererek sorgulama yapabiliyor. Ancak bu sorgulamanın operatörünüz tarafından 1 SMS olarak ücretlendirildiğini unutmayın.

E-Devlet üzerinden de evde bakım parası sorgulanabiliyor. TC kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım’ ya da ‘evde bakım parası’ yazarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Yarın itibariyle yatırılması beklenen evde bakım maaşıyla ilgili il bazlı sıralamayı sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız. Maaş ödemelerinin sarkması halinde de yine son dakika bilgileri buradan takip edebilirsiniz.