8 Temmuz 2020 Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi Açıklanacak mı? Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Evde bakım maaşı yattı mı, evde bakım maaşı ne kadar oldu, 8 Temmuz 2020 evde bakım parası yatan iller listesi açıklandı mı? Son günlerde bu soruların yanıtları merakla araştırılıyor. İlk olarak vatandaşlar artık zamlı olarak bakım aylıklarını almaya başlayacak. Çünkü memur maaş kat sayısına göre zamlanan evde bakım aylıkları, Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla zamlanmıştı. Bu yüzden bakıma muhtaç engelli vatandaşlarımız hem bakım maaşlarıyla ilgili tüm detayları bu haberimizden takip edebilir.

2020 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Evde bakım maaşı zamlandı. 6 ayda bir memurların maaşına yapılan zam ile beraber bakım aylıkları da güncellendi. Buna göre 2020 Ocak ayından beri 1.457 TL olarak ödenen bakım aylıkları artık 1.544 lira oldu. 2019 yılında bu rakam 1.384 lira olarak ödeniyordu.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşını sorgulamak isteyenler en kısa yöntemle e-Devlet’ten yararlanabiliyor. E-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına gelerek ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama’ yazdıktan sonra ilgili sayfaya anında ulaşabilirsiniz.

SMS ile Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Engelli bakım aylığını Ziraat Katılım Bankasından alan vatandaşlar SMS ile sorgulama yapabilmektedir. Bu işlem 1 SMS ücreti olarak tahsil edilir. BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj attıktan sonra cep telefonlarınıza bilgiler gönderilir.

8 Temmuz 2020 Evde Bakım Parası Yattı mı?

Evde bakım maaşı henüz yatırılmadı. 10 Temmuz 2020 Cuma günü il il yatırılmaya başlanacak olan bakım aylıklarıyla ilgili sitemizden güncel bilgileri takip edebilirsiniz.