8 Mayıs Evde Bakım Parası Sorgulama Nasıl Yapılır? Mayıs Ayı Engelli Bakım Maaşı Yattı mı?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 8 Mayıs için sorgulanmaya devam ediliyor. Aile Bakanlığı tarafından yatırılan evde bakım maaşı içn Nisan ayı ödemeleri 10 Nisan 2020’de başlamış ve ay sonuna kadar devam etmişti. Şimdi ise 8 Mayıs evde bakım parası yattı mı sorusunun yanıtları araştırılıyor. Ayrıca vatandaşlar evde bakım parası sorgulama sayfasına ulaşarak bilgi alabiliyor.

Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Evde bakım maaşı ödemeleri e-Devlet üzerinden ücretsiz olarak sorgulanabiliyor. Bu işlemi yapmak için e-Devlet erişiminin ardından arama kısmına ‘evde engelli bakım ödeme’ yazmanız yeterlidir.

Vatandaşlar SMS ile de sorgulama yapabiliyor. Fakat mesaj ile evde bakım sorgulama yapmak isteyenlerin evde bakım maaşını Ziraat Katılım Bankası üzerinden alması gerekiyor. Bu süreçte telefonunuzun mesaj bölümüne gelerek BAKIYE yazmalı ve ardından 4747’ye göndermelisiniz. Bu işlem operatör tarafından 1 SMS ücreti olarak tahsil edilir.

E-DEVLET EVDE BAKIM PARASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Mayıs Ayı Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Bugün için evde bakım parası henüz yatırılmadı. Muhtemelen yarından itibaren ya da 10 Mayıs 2020 itibariyle evde bakım maaşı yatırılmaya başlanacak. Vatandaşların bu konuda en doğru bilgiye ulaşması için ekonomikredi.com olarak güncel paylaşımlar yapmaya devam ediyoruz.

2020 Yılında Evde Bakım Parası Ne Kadar?

Memur maaş kat sayısına göre güncellenen evde bakım aylığı 2020 yılında yüzde 5,49 oranında arttı. Buna göre 2019’da 1,384 TL olan evde bakım parası Ocak 2020 itibariyle 1,460 TL olarak ödeniyor.