6 Mayıs Evde Bakım Parası Yatan İller Açıklandı mı? Engelli Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mayıs ayı evde bakım maaşı yattı mı? 6 Mayıs evde bakım parası yatan iller açıklandı mı? Son günlerde engelli vatandaşlar için sunulan evde bakım maaşıyla ilgili araştırmalar devam ediyor. Aile Bakanlığı tarafından yatırılan evde engelli bakım desteği başvurusu yapmak isteyenler ve evde bakım maaşı sorgulama işlemini tamamlamak isteyenler haberimizin devamından detaylara ulaşabilir.

6 Mayıs Evde Bakım Parası Yattı mı?

Bugün itibariyle evde bakım parası henüz yatmadı. Tahmini olarak 10 Mayıs itibariyle hesaplara aktarılacak olan evde bakım parasıyla ilgili her gün sorgulama yapılması gerekiyor. Bununla beraber e-Devlet evde bakım parası sorgulama yapabilirken SMS yoluyla da sorgulama işlemlerini sürdürebilirsiniz.

E-Devlet Evde Bakım Parası Nasıl Sorgulanır?

2020 yılında yüzde 5,49 oranında zamlanan engelli evde bakım parasını sorgulamak için e-Devlet portalına giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme’ yazmanız yeterlidir.

E-DEVLET EVDE BAKIM PARASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

SMS ile Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Telefonunuzun mesaj bölümünden BAKIYE yazıp 4747’ye SMS göndermeniz halinde evde bakım maaşı sorgulama yapabilirsiniz. Fakat bu işlemden bakım maaşını Ziraat Katılım Bankasından alan vatandaşlar faydalanabilir. Mesajın ücreti ise operatör tarafından 1 SMS olarak tahsil edilir.

Mayıs Ayı Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Mayıs 2020 evde bakım maaşları önümüzdeki günlerde hesaplara yatırılacak. Bazı dönemlerde ilk hafta, bazı dönemlerde ise ayın 10. gününden itibaren evde engelli bakım aylıkları yatırılmaya başlanıyor. Bu yüzden her gün güncel olarak sorgulama yapmanız yeterlidir.