6 Ay Ertelemeli Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Oldu? 3 Kamu Bankasından En Düşük Faizle İkinci El Ötelemeli Araç Kredisi Fırsatı

Kamu bankalarından yüzde 0,49 ve yüze 0,69 faiz oranıyla alabileceğiniz 2. el taşıt kredisinin tüm detayları belli oldu. 6 ay ötelemeli olarak alınacak olan tarihi taşıt kredisi, anlaşmalı otomobil markalarının ürettiği yerli araç modelleri için geçerli olacak.

Devlet bankalarının son dakika olarak yaptığı açıklamada bugün taşıt kredisi kampanyası başvuruları alınmaya başlandı. Buna göre araba satın almak isteyen vatandaşlar Vakıfbank, Halkbank ya da Ziraat Bankası şubelerine giderek krediye başvuru yapabilecek.

Binek otomobilde 60 ay vadeli ve 6 ay ertelemeli olan taşıt kredisinde yüzde 0,82 faiz uygulanıyor. Ancak yerli araç modelleri tercih edildiğinde faiz oranı yüzde 0,49 – yüzde 0,69 arasında değişiyor. Yüzde 0,82’lik faiz oranı aynı zamanda 2. el araç satın almak isteyenler için geçerli.

30 bin TL için yüzde 0,82 faiz oranıyla aylık 752 TL taksit ödeyerek 2. el taşıt kredisi alabilen vatandaşlar anlaşmalı markalar için daha düşük faizle kredi alma şansına sahip olacak.

Öte yandan kamu bankaları 2. el taşıt kredisi için 7 yaş sınırı şartının olduğunu duyurdu. Ek olarak en çok 150 bin TL’ye kadar alınabilecek kredide tüketicilerin aylık gelir belgesi talep edilecek. Kredi skoru düşük olan tüketiciler ne yazık ki tarihi taşıt kredisi kampanyasından yararlanamayacak.

Son zamanların en düşük taşıt kredisi kampanyası olan kamu bankalarının bu kredi seçenekleri 5 Haziran 2020 (bugün) itibariyle başvuruya açılmış durumda. En yakın banka şubesine giderek talep edilen evrakları hazırlayabilir ve aynı gün içinde kredi onayı alabilirsiniz.