6 Ay Ertelemeli Düşük Faizli İkinci El ve Sıfır Konut Kredilerinde Vatandaşlar Aylık Kaç Lira Taksit Ödemesi Yapacak? Yüzde 0,64 – Yüzde 0,74 Faizle En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

Düşük faizli konut kredisi nasıl alınır? Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ne kadar? Son günlerin en çok araştırılan konularından olan 6 ay ertelemeli konut kredisinde detaylar belli oldu. sıfır ve ikinci el konut kredisinde düşük faizlerden yararlanmak isteyen vatandaşlara oldukça uygun seçenekler sunan kamu bankalarında ayrıca kredi alma şartları da belli oldu.

Düşük Faizli Konut Kredisi Alma Şartları

3 kamu bankasından düşük faizli konut kredisi almak için vatandaşların gelir belgesinin olması gerekiyor. Ayrıca kredi sicili de Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası tarafından kontrol edilecek ve daha sonra kredi onaylanacak. Buna ek olarak Ziraat Bankası konut kredisi başvuru şartlarında AZG, BES, Bankkart, eşya sigortası, konut sigortası ya da klasik sivil yangın sigortası ürünlerinden en az 3 tanesinin kullanılması gerekiyor.

Maaşa göre kredi hesaplaması yapıldığı için tüketicilerin aylık belgelenebilir gelir tutarını da bankaya sunması gerekiyor. Haliyle konut kredisi için gelirin en çok yüzde 50’si oranında limit belirleniyor. Örnek olarak aylık 3.000 TL geliri olan bir tüketici ayda en çok 1,250 TL taksit ödemesi yapabilecek.

300 Bin TL 180 Ay Vadeli Kredi Kullanmak İsteyenler Aylık Kaç Lira Taksit Ödeyecek?

300 bin TL ve 180 ay vadede konut kredisi almak isteyenler aylık 2 bin 930 TL taksit ödemesi yapacak. Bu kredide 6 ay erteleme şansı da sunuluyor. Ayrıca ikinci el konutlarda taksit tutarı 3,057 TL olacak. 12 ay ertelemeli sıfır konut kredisi alacak olanlar 300 bin TL için ayda 3,057 TL, 12 ay ertelemeli ikinci konut kredisi için de 3,284 TL taksit tutarı söz konusu olacak.