48 Ay Vadede 40.000 TL Taşıt Kredisi için Aylık Kaç Lira Taksit Ödemesi Yapılır? 2020 Taşıt Kredisi Hesaplama

Araç kredisi almak isteyen vatandaşlar şu sıralar 2. el araç kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar üzerinden 40.000 TL kredi talebinde aylık taksit tutarını da merak eden vatandaşlar için güncel faiz oranlarını aktarmaya devam ediyoruz. Hem özel hem de kamu bankalarında 2. el taşıt kredisi faiz oranları vatandaşları mutlu etse de artan otomobil fiyatları nedeniyle daha düşük faizlerle kredi almak adına bu haberimizin devamından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

2. El Otomobil için Bankaların Sunduğu Kredi Faiz Oranları

İkinci el araç satın almak isteyen vatandaşlar ilk olarak kamu bankalarının sunduğu faiz oranlarını araştırıyor. Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasında kampanyalı taşıt kredisi faiz oranı 0.82 olarak açıklanmıştı. Kamu bankaları ayrıca 60 ay vadeye kadar kredi sunarken tüketicilerin gelir durumuna bakarak erteleme imkanı da sağlayabiliyor. İkinci el kredi kullanımlarında satın alınacak aracın en çok 5 yaşında olması gerekiyor.

Devlet bankalarından sonra özel bankalar arasında en düşük faiz oranı İNG bank tarafından sunuluyor. 0.82 faiz oranıyla erteleme şansı olmadan 8 yaşına kadar olan araçlar için İNG taşıt kredisi alabilirsiniz.

0.82 faiz oranıyla 40.000 TL taşıt kredisi için 48 ay vadede aylık 1.050 TL taksit ödemesi yapılmaktadır. Toplam geri ödeme ise 50.380 TL olacaktır.