4 Mayıs Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Engelli Bakım Aylıkları Ne Zaman Yatırılacak?

4 Mayıs evde bakım maaşı yattı mı? Engelli evde bakım maaşını kimler alabilir? Vatandaşlar Nisan ayının 10. günü itibariyle evde engelli bakım aylıklarını almaya başladı. Mayıs ayına giriş yaparken bu süreçte aylık destek ödemelerinin ne zaman yapılacağına dair araştırmalar sürüyor. Öncelikle evde bakım maaşı, Aile Bakanlığı tarafından evde engelli bakmakla yükümlü olanlara sunulan bir destekTir. 2020 memur maaşı kat sayısıyla beraber zamlanan evde bakım maaşıyla ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde.

4 Mayıs 2020 Pazartesi Evde Bakım Maaşı Yatan İller Açıklandı mı?

4 Mayıs evde bakım maaşı yatan iller henüz açıklanmadı. Ekonomikredi.com olarak yatırıldığı gün itibariyle en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca geçen ayın 10. gününde yatırılmaya başlanan engelli bakım maaşlarının önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahiplerine ödenmesi bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Engelli evde bakım maaşı her yıl memur maaşlarına yapılan zam miktarı kadar yükselmektedir. 2019 yılında 1,384 TL olarak ödenen evde bakım maaşı 2020 yılı için 1,460 TL’dir.

Engelli Bakım Aylığı Nasıl Sorgulanır?

Evde engelli bakım aylığı sorgulamak için günümüzde iki farklı yöntem mevcuttur. Birincisi e-Devlet, diğeri ise SMS yöntemidir. Ancak SMS için evde bakım maaşını Ziraat Katılım Bankasından alıyor olmanız gerekir. Bu işlem için BAKIYE yazarak 4747’ye mesaj gönderebilirsiniz. Fakat mesaj gönderdikten sonra 1 SMS ücreti faturanıza yansıtılır. TL kullanan vatandaşların ise bakiyesinden düşülür.

Ücretsiz olarak evde bakım sorgulamak isteyenler e-Devlet’e giriş yapabilir. TC kimlik numarasıyla giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘evde engelli bakım aylığı sorgulama’ yazmanız yeterlidir.

E-DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN