4 Ağustos 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Açıklandı mı?

4 Ağustos 2020 evde bakım maaşı yatan iller merak ediliyor. Aile Bakanlığı tarafından yatırılan ve artık 1.544 lira olan bakım aylıklarıyla ilgili vatandaşlar araştırma yaparken evde bakım maaşı sorgulama süreci de takip ediliyor. Öncelikle Ağustos 2020 evde bakım maaşı henüz yatırılmadı. Her ayın 10. günü itibariyle hesaplara gönderilen evde bakım aylıklarının önümüzdeki Pazartesi itibariyle yatırılması bekleniyor. Ekonomikredi.com olarak il il yatırılan 65 yaş maaşıyla ilgili tüm detayları paylaşmaya devam ederken, daha erken yatırılması halinde de yine sitemizden takip edebileceğinizi unutmayın.

Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Evde bakım maaşı sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar ilk olarak e-Devlet girişi yapmalıdır. Daha sonra arama kısmına gelerek ‘evde engelli bakım ödeme bilgileri’ yazarak anında sorgulama sayfasına ulaşmalıdır. Bunun dışında 65 yaş maaşını Ziraat Katılım Bankasından alan vatandaşlar da 1 SMS ücreti karşılığında BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj göndererek sorgulama yapabiliyor.

Ağustos 2020 evde bakım maaşı geçen yıl 1.384 lira olarak ödeniyordu. Ocak 2020 itibariyle 5.49 oranında zamlanan evde bakım maaşı 6 ayda bir güncellenen memur maaşıyla beraber artmaya devam ediyor. Temmuz 2020’ye kadar 1.457 lira olan evde engelli bakım maaşı artık 1.544 TL olarak Aile Bakanlığı tarafından ödenmeye devam edecek. Ayrıca bir sonraki zam, Ocak 2021 döneminde uygulanacak.

Evde bakım maaşıyla ilgili tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilir ve en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.