32 Günlük En Yüksek Vadeli Mevduat Faiz Oranları Birkez Daha Düştü!

12 Mayıs 2020 banka faiz oranları yeniden güncellendi. Faiz oranlarının düştüğü günümüzde en yüksek faizi veren bankalar listesi de değişti. Mevduat hesabından yararlanmak isteyen vatandaşlar her gün en yüksek mevduat faizi veren bankaları araştırmaya devam ediyor. Ancak bugün itibariyle bazı bankalarda da faiz indirimine gidildi. Peki, 2020 Mayıs en yüksek mevduat faizi veren bankalar hangileri?

Merkez Bankası Nisan PPK toplantısından sonra 100 baz puan faiz indirimine gitmişti. Bu süreç bankalardaki vadeli hesap faiz oranlarındaki düşüşü etkilerken özel ve kamu bankaları da vadeli hesaplarda faiz indirimi kararı aldı. Buna göre en yüksek mevduat faizi veren bankaların faiz oranları güncellendi. Örneğin Alternatif Bank 32 günlük mevduat hesabı faiz oranını yüzde 10,50’den yüzde 10’a kadar düşürdü.

12 Mayıs En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi

Listenin ilk sırasında Alternatif Bank ve Burgan Bank bulunuyor. Her iki bankada uygulanan mevduat hesabı faiz oranı yüzde 10. Diğer bankalar ve uyguladıkları mevduat faiz oranları;

  • Odeabank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı – yüzde 9,50
  • Fibabanka 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı – yüzde 9,50
  • Vakıfbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı – yüzde 8,90
  • İNG Bank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı – yüzde 8,50
  • QNB Finansbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı – yüzde 8,40
  • Şekerbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı – yüzde 8,25
  • Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı – yüzde 8,00
  • Halkbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı – yüzde 8,00

En yüksek faiz oranıyla 10 bin TL’nin aylık getirisi %10 üzerinden 74,32 TL olacaktır.

12 Mayıs 2020 bankaların mevduat faiz oranları bu şekilde sunulurken ilerleyen günlerde faiz oranlarında yeniden indirim olup olmayacağı merak konusu. Sitemizden mevduat faiz oranlarıyla ilgili her zaman doğru ve güncel bilgileri takip etmeyi sürdürebilirsiniz. Ayrıca bankalardan son dakika gelen faiz indirim haberlerini de yine Ekonomikredi.com farkıyla takip edebilirsiniz.