3 Kamu Bankasından Tarihin En Düşük Faiz Oranıyla Sıfır ve İkinci El Konut Kredisi Kampanyası, Taşıt Kredisi, Eşya Kredisi ve Süper Tatil Kredisi Fırsatı

Tarihi kredi kampanyası olarak adlandırılan ve Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank tarafından sunulan düşük faizli kredilerin detayları belli oldu. Sosyal hayata destek kredisinin yanı sıra 2. el ve 0 km taşıt kredileri, konut kredileri ve tatil kredileri, yeni kredi paketi kapsamında sunulacak.

Kamu Bankalarından Sıfır Konut Kredisi Kampanyası

Sıfır konut kredisi için 100 bin TL kredi almak isteyen vatandaşlar 180 ay vadede aylık 937 TL taksit ödeyecek. Toplam geri ödeme ise 168,709 TL olacak. Bu kredide faiz oranı yüzde 0,64 olacak. 12 ay ödemesiz olarak 180 ay vadede konut kredisi almak isteyenler ise aylık 1,019 TL ödeme yapacak ve toplamda 171,184 TL ödeme yapmış olacak.

İkinci el konut kredisi için uygulanacak faiz oranı yüzde 0,74 olarak belirlendi. Bu kapsamda eşit taksitli 180 ay vadede tüketiciler 1,007 TL taksit ödeyecek. Toplamda ise 181,285 TL ödeme yapacak.

İkinci el konutlarda 12 aylık erteleme fırsatından yararlanacak olan vatandaşlar ise aylık 1,095 TL, toplamda da 183,925 TL ödeme yapmış olacak.

Ülke tarihinin en düşük konut kredisi faiz oranlarını sunan 3 kamu bankasına başvurular yapılmaya başlandı. Birinci el ve ikinci el konut alımlarında düşük faiz imkanının yanı sıra 12 aya kadar erteleme şansı ile 15 yıl vade imkanı da bulunuyor.

Kamu Bankalarından Düşük Faizli Taşıt Kredileri

Yerli üretim gerçekleştiren anlaşmalı firmalardan 0 km binek araç satın almak isteyen vatandaşlar veya kurumsal müşteriler, anlaşmalara bağlı olarak en düşük 0,49 faiz oranından yararlanacak. En yüksek faiz oranı ise bu araçlar için yüzde 0,69 olacak.

2. el binek araç satın almak isteyen vatandaşlara ise yüzde 0,82 faiz oranı sunulacak. 6 ay ertelemeli olan bu kredide en çok 150 bin TL finansman alınabilecek. Ayrıca 7 yaşa kadar olan taşıtlar için 0,82 faizle kredi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Düşük Faizle Tatil Kredisi

Maaşını kamu bankalarından alan çalışan veya emekliler, 10 bin TL’ye kadar 6 ay ertelemeli tatil kredisi imkanından yararlanabilecek. İlk 2 taksiti banka ve firma tarafından ödenecek olan tatil kredisinin faiz oranı yüzde 0,67 olarak açıklandı. Bankalar ile acenteler arasında yapılacak anlaşmaya bağlı olarak tatil paketlerinden yararlanacak olan vatandaşlar ayrıca kredi kartıyla 3 ay ödemesiz toplamda 18 ay vadeyle faizsiz kredi kullanabilecek.

10 bin TL için 6 ay ertelemeli 36 ay vadede tüketiciler tatil kredisine aylık 421 TL ödeme yapacak. Toplam geri ödeme 11,789 TL olacak.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Yerli Firmalardan Yapılacak Alışverişlerde Yüzde 0,55 Faizle Kredi Verecek!

3 kamu bankasının bireysel müşterileri çeyiz, ev tekstil, kapı ve pencere sistemleri, beyaz eşya mobilya, ev boyası ya da elektronik ihtiyaçlarını karşılamak için anlaşmalı firmalardan 30 bin TL’ye kadar kredi tutarı ile alışveriş yapabilecek. Asgari tutar ise 3 bin TL olacak.

Sosyal hayata destek kredisi kapsamında ilk 6 ayı geri ödemesiz olan bu kredide 60 aya kadar vade söz konusu. Faiz oranı yüzde 0,55 olarak açıklanan sosyal hayatı destekleme kredisi başvuruları 5 Haziran 2020 (yarın) başlayacak.