3 Haziran 2020 Gram Altın ve Dolar’da Sert Düşüş Yaşandı! Canlı Altın ve Döviz Fiyatları

Yeni güne gram altın 372 TL’den, çeyrek altın ise 614 TL’den başladı. Bu kapsamda çeyrek altın alış 606 TL’den işlem görüyor. Salgın döneminde piyasalardaki hareketlilik devam ederken altın fiyatları yüzde 0,03 oranında düşüş yaşadı. Ayrıca dolar kuru da yüzde 0,01 oranında değer kaybederek 6,70 TL’den işlem görüyor.

Uzun süredir 380 TL’den işlem gören gram altın artık 372 TL bandında. Hafta ortasında düşüş yaşamaya devam eden çeyrek altında 614 TL’ye kadar geriledi. 3 Haziran 2020 yarım altın 1,228 TL’den, Cumhuriyet altını ise 2,446 TL’den alıcı buluyor. Bu rakamlara göre yarım altın yüzde 0,42 oranında, Cumhuriyet altını ise yüzde 0,40 oranında değer kaybetti.

ONS altındaki düşüş de devam ediyor. Yüzde 0,16 oranında gerileyen ONS altın 1,724 dolar oldu.

3 Haziran 2020 Dolar ve Euro Fiyatları

Dolar ve Euro, Haziran ayının ilk günlerinde değer kaybetmeye devam ediyor. Düşüş eğilimiyle bugüne başlayan dolar 6,70 TL’den, Euro ise 7,51 TL’den işlem görüyor.

Altın yorumları incelendiğinde ilerleyen vadede yükseliş trendine devam edeceği aktarılıyor. Ancak şu sıralar özellikle de gram ve çeyrek altındaki düşüş sürüyor. Döviz kurundaki gelişmeler ise ABD’de yaşanan olaylara göre şekilleniyor. Son günlerde ABD’de yaşanan protestoların yanı sıra koronavirüs salgını nedeniyle dolardaki değer kaybı devam ederken uzmanlar ilerleyen değer kayıplarının ne kadar süreceği konusunda henüz kapsamlı bir analiz paylaşmadı.

Canlı altın fiyatları ile canlı döviz fiyatlarını sitemizin ana sayfasından anlık olarak takip edebilirsiniz. Uzmanlardan gelecek yorumları da hızlı bir şekilde sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.