3. Faz Sosyal Yardım Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı mı? 1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama Sayfası!

Ülkemizde devam eden koronavirüs salgını nedeniyle Bakanlık her haneye 1000 TL’lik destek sunuyor. 1. ve 2. faz ödemeleriyle 4 milyondan fazla haneye 1000 TL ulaştıran Aile Bakanlığı, kapsamı genişleterek 3. faz başvurularını almaya başladı. Sadece e-Devlet üzerinden alınan 3. faz 1000 TL sosyal yardım parası sorgulama sayfası da paylaşıldı.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvuru Sonuçları Açıklandı mı?

E-Devlet üzerinden yapacağınız başvurular birkaç gün içinde sonuçlanıyor. Bakanlık muhtaçlık kriterlerine göre inceleme yaparak yine e-Devlet üzerinden 1000 TL sosyal yardım parası sorgulama yapmanızı sağlıyor. Aşağıdaki linke tıklayarak pandemi para yardımı sorgulaması gerçekleştirebilirsiniz.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMA EKRANI

Aile Bakalığı, sosyal yardım parası sonucu olumlu olanlar için ödemelerin başlayacağı tarihi henüz açıklamadı. İlk olarak ön başvuruların incelenmesi tamamlanacak ve ardından muhtaçlık kriterine uyan haneler için ödemeler yapılmaya başlanacak. Başvurularınızı yukarıda paylaştığımız linke tıklayarak sorgulayabilirsiniz. Henüz başvuru yapmayan vatandaşlar ise aşağıdaki linkten 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yapabilir.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU EKRANI

3. Faz 1000 TL Sosyal Yardım Parasını Kimler Alabilir?

1000 TL olarak 3. fazda sunulacak desteğe ilk iki fazdan yararlanmayanlar başvurabilir. Bu kez hane bazlı olarak verilecek olan pandemi desteğinde yine milyonlarca haneye ulaşılması amaçlanıyor.

Başvuru aşamasında vatandaşların TC kimlik numaralarına göre belirli günlerde hizmet alması sağlanacak. Buna göre TC kimlik numarasının son hanesi;

  • 0 olanlar Pazartesi
  • 2 olanlar Salı
  • 4 olanlar Çarşamba
  • 6 olanlar Perşembe
  • 8 olanlar Cuma günü başvuru yapabilecek.

Hafta sonları da sosyal yardım parası başvuruları alınacak.