3 Ağustos 2020 Pazartesi Evde Bakım Maaşı Yatan İller Açıklanacak mı?

2020 Ağustos dönemi evde bakım maaşı ne zaman yatacak, 3 Ağustos 2020 evde bakım parası yattı mı gibi sorular bugün vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Öncelikle her ayın 10. günü itibariyle yatırılan evde engelli bakım maaşının yatırılmasına sayılı günler kaldı. Vatandaşlar şimdiden e-Devlet üzerinden engelli evde bakım aylığı ödeme bilgilerini de sorgulamaya başladı. Öte yandan 1.457 liradan 1.544 liraya yükselen evde bakım maaşlarının 6 ayda bir zamlandığı unutulmamalı. Aile Bakanlığı tarafından ödenen bu destek, memur maaş kat sayısına göre artmaya devam edecek.

3 Ağustos Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi Açıklandı mı?

Bugün evde bakım maaşı yatırılmadı. Tahmini olarak 10 Ağustos 2020 Pazartesi itibariyle bakım aylığının yatırılmaya başlanması bekleniyor. Bizler de il il açıklanacak olan listeyi güncel olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

İlk olarak evde bakım maaşını e-Devlet üzerinden sorgulayabiliyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra Aile Bakanlığının sayfasından ya da arama kısmına ‘evde engelli bakım maaşı’ yazarak doğrudan sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Ya da bu desteği Ziraat Katılım Bankasından alıyorsanız 1 SMS ücreti ödeyerek ‘BAKIYE’ yazıp ‘4747’ye mesaj gönderebilir ve anlık bilgileri cep telefonunuza alabilirsiniz.