29 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Belli Oldu! Evde Bakım Aylığı Sorgulama Yap!

29 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller belli oldu. 10 Temmuz’dan itibaren yatırılmaya başlanan bakım aylıkları tam 32 ilde yatırıldı. Vatandaşlar şimdiden Ağustos 2020 evde bakım aylığı yatan illeri de merak ediyor. Bu konuda Bakanlık her ayın 10’u itibariyle ödemeleri hesaplara göndermeye başlıyor. Haliyle Ağustos bakım maaşları 10 Ağustos 2020 Pazartesi itibariyle il il yatırılmaya başlanacak.

Öte yandan evde bakım maaşı zamlandı. Geçen yılın son 6 ayında 1.384 lira olan evde bakım aylığı Ocak 2020’den beri 1.457 olarak ödeniyordu. Memurlara yapılan zam ile aynı oranda güncellenen evde bakım maaşı, son zamla beraber 1.544 lira oldu. Peki, evde bakım maaşı nasıl sorgulanır? 29 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde bakım maaşı sorgulamak isteyen vatandaşlar ilk olarak e-Devlet girişi yapmalıdır. Daha sonra arama bölümüne gelerek ‘evde engelli bakım maaşı ödeme bilgileri sorgulama’ yazarak doğrudan sayfaya ulaşabilir. Alternatif olarak e-Devlet’ten Aile Bakanlığının sayfasına ulaşarak da sorgulama yapabilirsiniz.

Bir diğer sorgulama yönteminde SMS atarak işlem yapabilirsiniz. Fakat SMS ile evde bakım maaşı sorgulamak için bu desteğin Ziraat Katılım Bankası üzerinden alınması gerekiyor. BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj gönderdikten sonra anında sorgulama bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu işlem, operatörünüz tarafından 1 SMS olarak ücretlendirilir.

29 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?

29 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller şu şekilde sıralanıyor; Adana, Kırıkkale, Balıkesir, Bursa, Erzurum, Kars, Bayburt, Siirt, Mersin, Çanakkale, Samsun, Ordu, Manisa, Uşak, Afyon, İstanbul, Şanlıurfa, Konya, Ankara, Denizli, Bilecik, Zonguldak, Antalya, İzmir, Kayseri, Karabük, Diyarbakır, Kırklareli, Edirne, Hatay, Tokat ve Bolu.