29 Nisan 2020 Çarşamba FED Faiz Kararı Öncesinde Dolar Ne Kadar? Euro Fiyatları Yükseldi mi?

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Yatırımcılar uzun bir süredir dolar ve euro kuru üzerinde araştırmalar yapmayı sürdürüyor. Çünkü her iki kurda da pandemi kaynaklı ciddi bir artış yaşandı. Doların 7 TL’ye yakınlaşması ve Euro’nun da 7 TL’yi aşması, küresel anlamda pek çok para biriminin dolar karşısındaki değerini düşürdü.

Amerikan Merkez Bankası FED bugün akşam 21:00’da faiz kararını açıklayacak. Mart 2020’de yapılan toplantıdan negatif yönlü karar çıkması dolar kurunun düşmesine neden olmuş ancak koronavirüs sebebiyle bu durumu engelleyememişti. Dolar fiyatları da son 1 ayda rekor seviyede yükselmeye devam etti. 29 Nisan 2020 güncel dolar ve euro fiyatları haberimizin devamında.

Dolar Bugün Ne Kadar?

Dolar alış 6,98 TL’den, dolar satış 6,99 TL’den işlem görüyor. 7 TL bandına çok yakın olan doların bir önceki kapanışı 6,98 TL idi. Ancak yaşanan ekonomik gelişmeler ve pandemi nedeniyle dolarda yükseliş trendi devam ediyor.

FED bu akşam faiz kararını açıkladıktan hemen sonra dolarda düşüş bekleniyor. Çünkü olası bir faiz indirimi kararından sonra yatırımcılar Euro ve altına yöneleceği için dolarda belirli bir oranda düşüş yaşanabilir.

Euro Ne Kadar?

Euro yüzde 0,37 oranında değer kazanarak 7,58 TL oldu. Amerikan Merkez Bankasının bugün açıklayacağı karar doğrultusunda aynı durum Euro’da da yaşanabilir. Faiz indirim kararının çıkması dolar ve Euro’dan kaçışı beraberinde getirebilir. Bu durumda altının ONS fiyatlarında da belirli bir seviyeye kadar yükselme yaşanabilir.