28 Nisan 2020 Tarihli En Düşük İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada?

En düşük ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşlar ilk olarak 3 kamu bankasının başlattığı temel ihtiyaç kredisine başvurabilir. Yüzde 0,49 faiz oranıyla 10 bin TL’ye kadar 6 ay ertelemeli ve 36 ay vadede verilen temel ihtiyaç kredisi 1 Nisan 2020 itibariyle başvuruları almaya devam ediyor. Bugüne kadar 4,2 milyon vatandaşın başvurduğu temel ihtiyaç kredisinin başvuru sonuçları da SMS ile gönderilmeye başlandı. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankasının sunduğu 0,49 faizle temel ihtiyaç kredisi, günümüzdeki en düşük tüketici kredisi olarak veriliyor.

60 Ay Vadeli En Düşük İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada?

60 ay vade ile en düşük ihtiyaç kredisi kamu bankalarının dışında özel bankalar tarafından da sunuluyor. İlk olarak İNG Bank, yüzde 0,89 faiz oranıyla 60 ay vadeye kadar kredi veriyor. En az 2.000 TL, en çok 50.000 TL’ye kadar başvuracağınız bu kredi için banka şubelerine gidebilirsiniz.

En düşük ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında TEB hoş geldin ve CEPTETEB hoş geldin kredileri de yer alıyor. TEB’in uygulaması CEPTETEB üzerinden başvuru yapacağınız bu kredinin faiz oranı yüzde 0,94 olarak belirlenmiş durumda. Vade gün sayısı ise 60 aya kadar çıkabiliyor.

İş Bankası da düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında. Yüzde 0,96 faiz oranıyla 1 aydan 60 aya kadar vadelendirilen bu kredi için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankasını Garanti BBVA ve Şekerbank takip ediyor. Ayrıca Enpara.com masrafsız kredi başvurularında da aynı faiz oranları sunuluyor. Bu 3 banka için günümüzde uygulanan faiz oranı 60 ay vadede yüzde 0,99 olarak kullandırılıyor.