25 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? 2020 Engelli Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

25 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller listesi haberimizde. 10 Temmuz itibariyle yatırılmaya başlanan bakım aylıkları artık tamamlandı. Evde engelli bakım maaşları ayrıca yeni enflasyon oranına göre zamlanarak 1.544 liraya yükseldi. Ocak 2020 itibariyle 1.457 lira olan bakım aylığı geçen yılın son 6 aylık döneminde ise 1.384 liraydı. Peki, evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Bugün yeni ödeme yapılacak mı? Evde engelli bakım maaşı sorgulama nasıl yapılır?

25 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Bugün itibariyle toplamda 32 ilde bakım maaşı yatırıldı. Buna göre Temmuz 2020 dönemine ait olan iller listesi de son halini aldı. E-Devlet üzerinden anlık sorgulama yapabileceğiniz 25 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller listesi şu şekilde sıralandı; Hatay, Bolu, Tokat, Edirne, Diyarbakır, Kırklareli, Karabük, İzmir, Kayseri, Antalya, Zonguldak, Bilecik, Ankara, Konya, Denizli, Şanlıurfa, İstanbul, Afyon, Uşak, Manisa, Ordu, Çanakkale, Mersin, Samsun, Bayburt, Siirt, Kars, Erzurum, Bursa, Balıkesir, Kırıkkale, Adana.

E-Devlet ve Sms İle Evde Bakım Maaşı Sorgulama

E-Devlet üzerinden anında bakım aylığı sorgulama yapılabiliyor. Bu işlem için TC kimlik numaranız ile beraber e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına gelerek ‘engelli evde bakım ödeme’ yazmanız ve karşınıza çıkan ilk sayfaya ulaşmanız yeterli olacaktır.

1 SMS ücreti ödeyerek sorgulama yapmak isteyenler ise BAKIYE yazarak 4747’ye mesaj gönderebilir. Fakat bu sorgulamayı, bakım aylığını Ziraat Katılım Bankasından alan vatandaşlar gerçekleştirebilir.