24 Nisan 2020 Cuma Günü Altındaki Hareketlilik Devam Ediyor! Güncel Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Altın fiyatları yeni yüne yine yükselişle başladı. Altının ONS fiyatı yüzde 0,04 oranında düşerken 1,731 dolardan işlem görmeyi sürdürüyor. Ancak gram altın ve çeyrek altın yükselirken yatırımcılar da bu konudaki araştırmalarına devam ediyor. Gram altın ne kadar oldu, çeyrek altın ne kadar? İşte detaylar.

Gram Altın Ne Kadar?

Gram altın yüzde 0,39 oranında yükselişle 388 TL’den alıcı buluyor. Gram altın alış ise 387 TL.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatları da gram altın ile aynı oranda yükseldi. Buna göre çeyrek altın alış 623 TL, çeyrek altın satış 638 TL oldu.

Yarım Altın Ne Kadar Oldu?

24 Nisan 2020 yarım altın fiyatları yüzde 0,39 oranında yükseldi. Buna göre yarım altın alış 1,242 TL oldu. Satış ise 1,275 TL’den gerçekleşiyor.

Cumhuriyet Altını Fiyatları

Yüzde 0,33 oranında yükselen Cumhuriyet altını alış 2,483 TL, satış 2,545 TL’ye kadar yükseldi.

Altın fiyatlarındaki yükseliş devam ederken yatırımcılar da araştırmalarını sürdürüyor. Uzmanlar devam eden bu yükselişin bir süre daha devam edebileceğini söylüyor. Çünkü koronavirüs salgını nedeniyle hem küresel hem de ulusal piyasalarda ciddi bir belirsizlik yaşandığı için altın fiyatlarıyla ilgili güncel bir tahmin yapılamıyor. Ayrıca ABD ekonomisinde yaşanan gelişmeler doğrudan petrol fiyatlarına etki ederken uluslararası piyasaların da ciddi anlamda etkilendiği görülüyor. Tüm bu nedenlerden ötürü altın fiyatlarındaki değişimlerin bir süre daha devam edeceğini dile getiren uzmanlar altında ani yükselişlerin yaşanabileceğine dikkat çekiyor.