23 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? Temmuz Bakım Aylığı E-Devlet, SMS ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

23 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller açıklandı. Bugüne kadar toplamda 32 ilde yatırılan bakım aylıklarıyla ilgili SMS ya da e-Devlet sorgulama yapan vatandaşlar hızlıca güncel bilgilere sahip olabiliyor. Öte yandan ekonomikredi.com olarak bizler de evde bakım maaşı konusunda daima güncel bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz.

2019 yılında 1.384 lira olan bakım aylıkları 2020 Ocak ayında 5.49 oranında zamlanmış ve 1.457 lira olmuştu. Ancak Haziran enflasyon oranlarının açıklanmasıyla beraber bakım maaşı artık 1.544 lira olarak ödenmeye başlanacak. Çünkü 65 yaş aylığı, memur maaş kat sayısına göre güncellenerek Aile Bakanlığı tarafından ödeniyor.

Evde Bakım Maaşı SMS ile Sorgulama

65 yaş aylığını Ziraat Katılım Bankasından alan vatandaşlar 1 SMS ücreti dahilinde ‘BAKIYE’ yazıp 4747’ye mesaj göndererek sorgulama yapabiliyor.

Evde Bakım Maaşı E-Devlet ile Sorgulama

Bakım maaşını e-Devlet girişi yaparak sorgulamak isteyenler e-Devlet’ten Aile Bakanlığı sayfasına ulaşarak işlemleri tamamlayabilir. Alternatif olarak yine e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘evde engelli bakım ödeme’ yazdıktan sonra hızlıca sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

23 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

10 Temmuz’da ödenmeye başlanan bakım maaşı bugüne kadar 32 ilde yatırıldı. Bu iller; Tokat, Kırıkkale, Bursa, Siirt, Mersin, Manisa, İstanbul, Ankara, Zonguldak, Karabük, Diyarbakır, Balıkesir, Kars, Samsun, Ordu, Şanlıurfa, Denizli, Bilecik, Kayseri, Kırklareli, Bolu, Hatay, Edirne, İzmir, Antalya, Konya, Afyon, Uşak, Çanakkale, Bayburt, Erzurum ve Adana olarak sıralandı.