22 Nisan 2020 Çarşamba Altın Fiyatlarında Son Durum!

Küresel piyasada koronavirüs etkileri devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Brent petrolün fiyatının 0 doların altına düşmesi ve aynı zamanda petrolün varil fiyatındaki ani düşüş sebebiyle ekonomik tedbirler alınırken altın fiyatları da merak edilen konular arasında.

Çeyrek altın yeni güne yüzde 0,11 düşüşle başlarken, gram altında da yüzde 0,16 oranında düşüş yaşandı. Altının ONS fiyatı da yüzde 0,13 oranında düşerek 1,683 dolara kadar geriledi. Peki güncel altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşmeye devam eder mi? Çeyrek altın ve yarım altında son dakika gelişmeleri haberimizin devamında.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın yeni güne düşüşle başladı. Çeyrek altın alış 607 TL’den satış da 621 TL’den işlem görüyor.

Gram Altın Fiyatları

Gram altında da kısa süreli bir düşüş yaşanıyor. 377 TL’den alıcı bulan gram altın en çok takip edilen altın türü olarak biliniyor.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar Oldu?

Cumhuriyet altını alış 2,422 TL, satış 2,481 TL’den işlem görüyor. Bu rakamlara göre yüzde 0,11 oranında bir düşüş söz konusu. Ancak günün ilerleyen saatlerinde altın rakamlarının yeniden yükselebileceği uzmanlar tarafından paylaşılıyor.

Yarım Altın Fiyatları

Yarım altın alış 1,211 TL, satış 1,242 TL oldu.

Uzmanlar altın rakamlarındaki hareketliliğin bir süre daha devam edeceğini düşünüyor. Özellikle de ONS altındaki düşüşün altın piyasasını doğrudan etkilediği bu günlerde petrol, dolar ve Euro kurunda da düşüş bekleniyor.