21 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi! Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

21 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller listesini araştıran vatandaşlar bugün itibariyle 32 ilde bakım aylıklarının yatırıldığını görüyor. Peki hangi illerde bakım maaşı yatırıldı? Evde bakım maaşı nasıl sorgulanır?

Aile Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım maaşı bu ay zamlandı. Memur maaş kat sayısına göre artan evde bakım aylıkları artık 1.544 lira olarak ödeniyor. Ocak 2020 itibariyle 1.457 TL olan bakım maaşı 2019 yılında ise 1.384 liraydı. Her 6 ayda bir güncellenen evde bakım maaşı Ocak 2021 döneminde tekrar zamlanacak.

21 Temmuz 2020 Salı Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Bugün itibariyle 32 ilde bakım maaşı hesaplara gönderildi. Bu iller; Adana, Erzurum, Çanakkale, Bayburt, Uşak, Afyon, Antalya, Konya, İzmir, Hatay, Edirne, Diyarbakır, Tokat, Zonguldak, Karabük, İstanbul, Ankara, Manisa, Siirt, Mersin, Kırıkkale, Bursa, Denizli, Bilecik, Kayseri, Kırklareli, Bolu, Şanlıurfa, Samsun, Kars, Ordu ve Balıkesir olarak sıralandı.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşı sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden anında işlemlerini tamamlayabiliyor. E-Devlet girişi yaptıktan sonra arama bölümüne ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri’ yazarak sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Engelli bakım maaşını Ziraat Katılım Bankasından alan vatandaşlar ise hem e-Devlet üzerinden hem de SMS ile sorgulama yapabiliyor. 1 SMS ücreti karşılığında BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj göndermeniz halinde bakım aylığının yatırılıp yatırılmadığına dair SMS alabilirsiniz.

2020 Ağustos Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım maaşı her ayın 10. günü yatırılmaya başlanıyor. Buna göre 10 Ağustos 2020 Pazartesi itibariyle Ağustos dönemi 65 yaş aylıklarının yatırılması bekleniyor.