21 Nisan Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi Açıklandı

Evde engelli bakım aylığı alan vatandaşlar için 21 Nisan evde bakım parası yatan iller açıklandı. Her ay 1,460 TL olarak hesaplara yatırılan engelli aylıkları Ocak 2020 itibariyle yüzde 5,49 oranında zamlanmıştı. Öte yandan evde bakım maaşı sorgulama süreciyle ilgili de araştırma yapan vatandaşlar için tüm detayları paylaşmaya devam ediyoruz.

21 Nisan Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Bugün itibariyle Erzurum, Balıkesir, Kayseri, Çanakkale, Bursa, Adana, Sivas, Van, Sakarya, Mersin, Bilecik, Afyon, Uşak, Zonguldak, Şanlıurfa, Konya, İstanbul, Denizli, Ankara, Karabük, İzmir, Edirne, Diyarbakır, Ordu, Osmaniye, Samsun, Antalya, Aksaray, Tokat ve Hatay illerinde evde bakım parası hesaplara yatırıldı.

Evde Bakım Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde bakım parası sorgulamak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden ücretsiz hizmet alabiliyor. Buna göre e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım’ yazmanız yeterlidir. Ayrıca evde bakım parasını Ziraat Katılım üzerinden alanlar da 1 SMS ücreti ödeyerek anında sorgulama yapabiliyor. BAKIYE yazarak 4747’ye telefonunuzdan mesaj göndermeniz durumunda evde bakım sorgulama işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Her ayın 10. günü itibariyle hesaplara yatırılan evde bakım maaşlarının bu ay tamamlanmasından sonra 10 Mayıs 2020 tarihiyle beraber yeniden yatırılacağı düşünülüyor. Memur maaşı kat sayısına göre zamlanan evde bakım maaşı artık 1,460 TL olarak sunuluyor. Evinde engelli bakan ve evde engelli olarak kalan vatandaşlar için verilen bu aylık için ikamet edilen ildeki sosyal politikalar müdürlüklerine başvuru yapılması yeterlidir.