2020 Yılında Kredi Notu Sıfır (0) Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi notum sıfır kredi alabilir miyim? Kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar hangileri? Bu sorular tüketiciler tarafından her zaman araştırılmakla beraber bazı bankaların kredi skoru 0 olanlara kredi verdiği bilinmektedir.

Kredi puanı nedeniyle kredi alamayan ya da acil nakit ihtiyaçlarını karşılayamayan tüketiciler bankalara ipotek ya da kefil göstermeden de kredi alabiliyor. Bu hizmetten yararlanmak için daha önce bankalarla sorun yaşamamış ve yasal takibe girmemiş olmanız gerekiyor. Yasal takip süreci yaşamış olanların kefil ya da ipotek dışında kredi alma şansı bulunmuyor.

Kredi Notu Sıfır Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Bu süreçte ilk olarak Vakıfbank tercih ediliyor. Gelir belgesi gösterebilen ve kredi notu sıfır olanlar Vakıfbank şubelerine giderek kredi talep edebiliyor.

Bir diğer banka Garanti BBVA. 40 bin TL’ye kadar kredi alabileceğiniz bu bankaya da gelir belgesi göstermek zorundasınız. Ayrıca en az 3 ay bir iş yerinde çalışıyor olmanız yeterlidir. Yani sigortanız 90 gün boyunca yatmış ise Garanti BBVA şubelerinden acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası da kredi notu 0 olanlara kredi veriyor. Ancak bu bankadan kredi alabilmek için 6 aylık sigortalı olmanız ve gelirinizi belgelendirmeniz gerekiyor. Kefili olanlar da Ziraat Bankasından kredi alabilir. Ayrıca Ziraat Bankası kredi skoru sıfır olanlara 50 bin TL’ye kadar kredi sunabiliyor.

QNB Finansbank da 10 bin TL’ye kadar 3 aylık sigortası olan ve gelir belgesini gösterenlere kredi imkanı tanımaya devam ediyor.

Son olarak İNG Bank en az 2 aylık sigortası olan vatandaşlara 5.000 TL kredi imkanı sağlıyor.