2020 Yılı Konut Kredilerinde Bankaların Talep Ettiği Ekspertiz Ücreti Ne Kadar?

Konut kredisi kullananlardan masraf olarak tahsil edilen ekspertiz ücretleri bugünlerde çokça araştırılıyor. Bizler de ekonomikredi.com olarak ekspertiz ücretlerinin hangi banka tarafından ne kadar alındığına dair detayları sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. Ayrıca 100 bin TL’lik konut kredisi için bankaların tahsil ettiği ekspertiz ücreti haberimizin devamında.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar genelde konut kredilerine başvuruyor. Bankalar düşük faiz imkanlarıyla konut kredisi sunsa da birtakım masraflar talep edebiliyor. Bu masraflar arasında olan ekspertiz ücreti de her bankada farklı oranlarda talep ediliyor. Bankaların masraf kalemlerini araştıran vatandaşlar için hazırladığımız bu özel haberde 100 bin TL için alınan ekspertiz ücretlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Yapı Kredi, Akbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Konut Ekspertiz Ücretleri

Ortalama 800 TL’den başlayan ekspertiz ücretleri her bankada farklı rakamlarla tahsil ediliyor. Bu kapsamda 100 bin TL’lik konut kredisi için;

  • Vakıfbank 1,100 TL
  • Ziraat Bankası 1,100 TL
  • Akbank 980 TL
  • Yapı Kredi ise 875 TL ekspertiz ücreti alıyor.

Konut kredisi başvurularında tüm masraf kalemlerini sizlerle paylaşan bankalardan diğer masraflarla ilgili detaylı bilgileri de talep edebilirsiniz.