2020 Trafik Sigortası Fiyatları! Ankara ve İstanbul’da En Düşük Poliçe Fiyatları

2020 yılı trafik sigortası fiyatları, poliçenin yapıldığı kuruluşun fiyat politikasına, sürücünün bulunduğu ile ve sürücülerin sahip oldukları hasar durumuna göre değişiyor. Her banka veya sigorta firması diğer sigorta türlerinde olduğu gibi trafik sigortası fiyatlarını birbirinden farklı olarak belirliyor. Kimi kuruluşlar trafik sigortası kapsamında sunduğu ek teminatlar ile sigorta fiyatlarını uygun olarak müşterilerine sunarken, kimi kuruluşlar da yapılması zorunlu olan trafik sigortasının standart teminatlarına göre fiyat belirlemesi yapıyor.

Yeni yılın ilk günlerinde belirlenmiş olan ve araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası en düşük 709 TL’ye yaptırılabiliyor. Sürücülerin hasar durumlarına göre de belirlenen trafik sigortası en yüksek fiyatını otobüslerde kendisini gösteriyor. Buna göre Türkiye geneli hesaba katıldığında 22 bin 326 TL ile otobüs sürücüleri en fazla trafik sigortası ücretini ödeyen kişiler oluyor.

İllere Göre Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası ödemelerini belirleyen en önemli unsurlardan biri sürücülerin yaşamakta olduğu iller oluyor. İstanbul’da yaşayan sürücüler en az 792 TL trafik sigortası ödemesi yapıyor. İstanbul’da en düşük poliçeyi ödeyen sürücülerin aynı zamanda birinci kademede hasarsız sürücüler içinde yer alması gerekiyor. Yine birinci kademe hasarsız sürücülerin olması kaydıyla en düşük poliçe fiyatı 709 TL ile Aydın, Hakkari, Mardin, Kars, Hatay gibi illerde yaşayan sürücüler oluyor.

Ankara’da bulunan hasarsız otomobil sürüleri de en düşük 769 TL’lik poliçe ödemesini yapıyor. Ankara’da yaşayan hasarsız taksi sürücüleri de en düşük 2.534 TL ödeme gerçekleştiriyor. Üçüncü büyük il olan İzmir’de ise hasarsız otomobil sürücüleri en düşük poliçe ödemesini 747 TL olarak yapıyor. İzmir’de en fazla ödeme ise 3.395 TL olarak gerçekleşiyor. İzmir’deki hasarsız taksi sürücüleri de minimum 2.461 TL poliçe ödemesi gerçekleştiriyor.