2020 Temmuz Evde Bakım Maaşlarının Yatırılacağı Tarih Açıklandı! Evde Bakım Aylığı Yatan İller Listesi Sorgulama

2020 Temmuz dönemi evde bakım maaşı yatırılacağı tarih belli oldu. Temmuz evde bakım aylıkları ne zaman yatacak, Temmuz evde bakım parası yatan iller listesi ne zaman açıklanacak?

Evde bakım maaşı, Haziran enflasyon rakamlarıyla beraber 1.544 liraya yükseldi. 2019 yılında 1.384 lira olan bakım aylıkları Haziran ayına kadar 1.457 lira olarak ödeniyordu. En son 2020 Ocak ayında 5.49 oranında yapılan zam ile beraber 1.457 lira olan bakım maaşı artık 1.544 lira olacak.

Temmuz Ayı Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

İl il yatırılan evde bakım maaşı 10 Temmuz 2020 Cuma günü itibariyle hesaplara gönderilmeye başlanacak. Her gün en az 3-4 ilde yatırılan bakım aylıklarıyla ilgili yaşanabilecek gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Temmuz 2020 Evde Bakım Sorgulama Sayfası

2020 Temmuz dönemine ait evde bakım maaşı sorgulamak isteyenler e-Devlet üzerinden Aile Bakanlığının sayfasına ulaşabilir. Bu işlem için arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama’ yazmanız yeterlidir.

SMS ile evde bakım maaşı sorgulama yapmak isteyenlerin de bu ödeneği Ziraat Katılım Bankasından alması gerekiyor. Ancak 1 SMS ücreti ödeyerek sorgulanabilen destek için BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Ekonomikredi.com olarak evde bakım maaşı yatan iller listesini güncel olarak takip ediyor ve sitemizi ziyaret eden kullanıcılarla paylaşıyoruz. Ayrıca son dakika kredi haberleri, altın yorumları ve bankaların kredi kampanyalarıyla ilgili tüm gelişmeleri de yine sitemizden takip etmeye devam edebilirsiniz.