2020 Temmuz Dönemi Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Yatacak? SMS ile Evde Bakım Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

2020 Temmuz evde bakım maaşı ne zaman yatacak, Haziran evde bakım maaşı listesi tamamlandı mı? Vatandaşlar bu soruların yanıtları ararken ayrıca ücretsiz sorgulama işlemlerini de e-Devlet üzerinden yapmaya başladı. Ekonomikredi.com olarak her zaman güncel bilgileri paylaştığımız sitemizde Temmuz 2020 evde bakım parası ne zaman yatacak sorusunun yanıtlarını da sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşı sorgulamak isteyenler e-Devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebiliyor. E-devlet girişi yaptıktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından sorgulama yapabilirsiniz Bununla beraber arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme’ yazdıktan sonra ilgili sayfaya anında ulaşabilirsiniz. Hemen aşağıda e-Devlet evde sorgulama sayfası linkine tıklamanız da yeterli olacaktır.

E-DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Evde bakım sorgulamak isteyenler ayrıca SMS hizmeti de alabiliyor. Ancak bu işlemi bakım maaşını Ziraat Katılım üzerinden alanlar gerçekleştirebiliyor. 1 SMS ücreti dahilinde operatörünüz tarafından ücretlendirilecek olan SMS ile evde bakım sorgulamak için BAKIYE yazarak 4747’ye mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

2020 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Evde bakım maaşı 2020 yılında yüzde 5,49 oranında zamlandı. Memur maaş kat sayısına göre güncellenen evde bakım aylığı bu zam oranına göre 1,384 liradan 1,457 liraya yükseldi.

Haziran 2020 Evde Bakım Maaşı Listesi Tamamlandı mı?

Evde bakım maaşı bugüne kadar 34 ilde hesaplara yatırıldı. Liste henüz güncellenmediği için vatandaşlar e-Devlet üzerinden sorgulama yapabiliyor.

Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım aylıkları her ayın 10. gününden itibaren hesaplara yatırılıyor. Aile Bakanlığının evde bakıma muhtaç engelliler için verdiği bu desteğin Temmuz dönemi için 10 Temmuz 2020 Cuma itibariyle il il hesaplara yatırılması bekleniyor.