2020 Mayıs Ayı En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar Listesi! 60 Ay Vadeli Ertelemeli Kredi Kampanyaları

Araç fiyatlarının yükselmesi nedeniyle vatandaşlar acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına kredi faiz oranlarını merak ediyor. Ayrıca araç kredisi seçeneklerini de araştıran vatandaşlar en düşük faizle taşıt kredisi veren bankalardan hizmet almayı düşünüyor. Durum böyle olunca bankalardan da yeni kredi atakları gelerek vatandaşların memnuniyeti sağlanabiliyor.

Otomotiv sektöründe yer alan uzmanlar araç fiyatlarıyla ilgili tüm gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor. Haziran döneminde araç fiyatlarının yeniden artışa geçebileceğini düşünen uzmanlar, salgın ve döviz kuru nedeniyle fiyatlardaki yükselişe dikkat çekiyor. Ek olarak özel ve kamu bankaları da bu konuda gerekli kredi faizlerini düşüşerek hizmet vermeyi sürdürüyor. Son olarak ikinci el taşıt fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle peşin olarak araba sahibi olmayanlar şimdi faiz oranlarını takip ediyor.

Halkbank ve Vakıfbank Ödemesiz Taşıt Kampanyaları

Halkbank yüzde 0,94 faiz oranıyla 60 ay vadeli taşıt kredisi kampanyası başlattı. Bununla beraber araç kredisini Halkbank’tan alacak olan vatandaşlar 2 ay erteleme imkanından da yararlanabilecek.

Vakıfbank da yüzde 0,94 faiz oranıyla 3 ay ertelemeli ve 60 ay vadeli taşıt kredisi sunmaya başladı. Üstelik ödemeler 3 ayda bir ay da eşit taksitli olarak da yapılabilecek.

Bu oranlara göre 50 bin TL’lik taşıt kredisi için 60 ay vadede aylık 1,151 TL taksit ödeyerek araç sahibi olabilirsiniz.

Tüm Bankaların Mayıs 2020 Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Mayıs ayında bankaların taşıt kredisi faiz oranları şu şekilde uygulanıyor;

  • İNG Bank taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,99
  • Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,96
  • Albaraka Türk Katılım taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,95
  • Halkbank taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,95
  • TEB taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,94
  • İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,92
  • Türkiye Finans Katılım taşıt kredisi faiz oranı yüzde – 0,87