2020 Konut ve İhtiyaç Yapılandırma Kampanyaları Devam Ediyor: İhtiyaç Kredisi Yapılandırmak İsteyenler 0,79, Konut Kredisi Yapılandırmak İsteyenler 0,87 Faizle Kredi Alabiliyor!

2020 Haziran itibariyle konut kredisi faiz oranları güncellendi. Kamu bankaları 0,64 faizle sıfır konut, 0,74 faizle ikinci el konut kredisi vermeye başladı. Vatandaşlar devlet bankalarından konut yapılandırma kampanyası beklemeye devam ederken Türkiye Bankalar Birliği tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada, Vakıfbank – Ziraat Bankası – Halkbank tarafından henüz bir yapılandırma sürecinin gündemde olmadığını belirtmişti.

Bu duyurudan sonra konut kredisi yapılandırma ve ihtiyaç kredisi yapılandırma için özel bankaları araştıran vatandaşlar 0,87 faizle konut yapılandırma, 0,79 faizle ihtiyaç kredisi yapılandırma kampanyalarıyla karşılaşmaya başladı.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Kampanyası 2020

QNB Finansbank be İNG Bank, ihtiyaç kredisinde yapılandırma imkanı tanıyor. Yüzde 0,79 faizle ve 60 ay vadeyle alınabilecek ihtiyaç kredisi yapılandırma ürünlerinde 20.000 TL için aylık 438 TL ödeme yapılacak. Ayrıca 60 ay vade sonunda toplam ödenecek tutar 26.316 TL olacak.

İhtiyaç kredisini daha önce yüksek faiz oranlarıyla almış olan vatandaşlar bu bankalara başvurarak borçlarını tek bir çatı altında toplayıp ödemelere düşük faizle başlayabilecek.

Konut Kredisi Yapılandırma Kampanyası 2020

İş Bankası 6 ay ertelemeli olarak konut kredisi yapılandırma seçeneği sunuyor. 0,89 faizle konut kredisi yapılandırmak isteyenler diğer detayları sadece banka şubesine giderek öğrenebiliyor.

Vatandaşlar uzun süredir kamu bankalarından yapılandırma müjdesi beklerken şimdilik bu bankaların yapılandırma kredisi verdiği biliniyor. İlerleyen dönemde devlet bankalarından gelecek olan yapılandırma duyurusunu da sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.