2020 Haziran Döneminde Konut Fiyatlarında İndirimler Devam Ediyor! Yüzde 20’ye Kadar Konut İndiriminden Yararlanmak için Ne Yapılmalı?

Ülkemizde normalleşme süreci devam ederken konut sahibi olmak isteyenlerin sayısı da artıyor. Ekonominin canlanması adına Haziran ayında başlatılan konut kredi paketlerinde sıfır konutlar 0,64 faizle, ikinci el konutlar ise 0,74 faizle alınabiliyor. Buna ek olarak kamu bankalarının başlattığı konut kredisi kampanyalarına özel bankalar da dahil oldu.

Bankaların yanı sıra konut sektörünün canlanması için firmalar da harekete geçti. Açıklanan son kampanyada Emlak Konut GYO tarafından satışa çıkarılacak konutlarda yüzde 10 ile yüzde 20 indirimlerin yapılacağı duyuruldu. Ek olarak Vakıfbank ile anlaşma yoluna giden Emlak Konut GYO, belirlenen şartlara uyum sağlayan tüketicilere yüzde 20 oranında indirim uygulayacak.

Yüzde 10 İndirimle Konut Sahibi Nasıl Olunur?

Emlak Konut GYO’nun başlattığı kampanya son dönemde rağbet görmeye başladı. Yüzde 10 indirim sunan Emlak Konut ayrıca konut alımlarında yüzde 5 peşinat talep ediyor. Firmadan alınacak konutlarda 24 ay boyunca herhangi bir ödeme talep edilmiyor. 24 ayın sonunda ise yüzde 15 oranında ödeme yapacak olan tüketiciler daha sonra taksitlerini 120 ay vadede ödeyebilecek. Bu oran talebe göre 180 aya kadar çıkabilecek.

Yüzde 20 İndirimle Konut Sahibi Nasıl Olunur?

Emlak Konut GYO tarafından yapılan diğer duyuruda ise yüzde 20 oranında indirim sağlanacağı ifade edildi. Vakıfbank üzerinden alınacak kredide yüzde 20’ye varan indirimler uygulanırken 2. el satın alımlarında 15 yıl vadeli yüzde 0,74 faizle konut sahibi olunabilecek.