2020 Haziran Döneminde Hangi Bankada İhtiyaç Kredisi Kampanyası Var? En Düşük İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Listesi

En düşük ihtiyaç kredisi hangi bankada, en düşük ihtiyaç kredisi veren bankalar, yaz kredisi ve daha pek çok konuda araştırma yapan vatandaşlar özel ve kamu bankalarının sunduğu faiz oranlarını merak ediyor. Bu konuda uzun vadeli ödeme seçeneği sunan bankalar ayrıca esnek ödeme avantajlarıyla dikkat çekiyor. Ekonomikredi.com olarak şimdi paylaşacağımız ihtiyaç kredisi kampanyalarıyla ilgili detayları aktarmaya devam ediyoruz.

2020 Yılında İhtiyaç Kredisi için En Düşük Faiz Oranı Hangi Bankada?

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar en düşük ihtiyaç kredisi veren bankalar listesini merak ediyor.

İlk olarak Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, yüzde 0,55 faizle alışveriş kredisi sunuyor. Halk arasında çeyiz kredisi olarak da adlandırılan bu kredide anlaşmalı firmalardan yapılacak ev tekstil, beyaz eşya, elektronik eşya ya da mobilya gibi alışverişler için hizmet alabiliyorsunuz. 0,55 faizli çeyiz kredisi 6 ay ertelemeli olarak 10 bin liraya kadar sunuluyor. Ayrıca anlaşmalı olmayan firmalardan yapacağınız alışverişlerde 0,82 faiz oranından yararlanabilirsiniz.

Düşük faizle kredi veren bankalar arasında Şekerbank da yer alıyor. Kredi skoru yüksek olan müşterilerine 0,75 faizle kredi imkanı sunan Şekerbank, 60 ay vadeye kadar kredi imkanı sağlıyor. Fakat vade arttıkça faiz oranı da yükseliyor.

Şekerbank’ın ardından QNB Finansbank, İNG Bank ve Fibabanka kendi müşterilerine özel olarak 0,79 faizle ihtiyaç kredisi veriyor. QNB Finansbank ve İNG ayrıca 3 ay erteleme şansı sunuyor. Ancak düşük faizle bu bankalardan kredi alabilmek için kredi puanının yüksek olması gerekiyor.

Listemizin son sırasında İş Bankası var. Müşterilerine özel 0,89 faizle kredi sunan İş Bankası da aynı şekilde kredi skoruna göre faiz oranlarını belirliyor.

Özel ve kamu bankalarında görüldüğü üzere ihtiyaç kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Özellikle de pandemi sürecinde vatandaşların nakit ihtiyacının karşılanması amacıyla birbirinden farklı kampanyaları devreye alan bu bankalar uzun vadeli kredi imkanlarıyla müşterilerinin memnuniyetini sağlamayı sürdürüyor. Ancak kredi puanı, hizmet alabilmek için dikkat edilen ilk kriter. Bu yüzden kredi puanını yüksek tutan her tüketici en düşük faizle dilediği bankadan kredi alma şansına sahip.