2020 Haziran Döneminde En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Özel Bankalar Listesi!

Haziran ayı sona ererken tüketiciler de en düşük faizle kredi veren bankalar listesini araştırmaya devam ediyor. 1 Haziran itibariyle yeni kredi paketlerini açıklayan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasının ardından özel bankalar da ihtiyaç kredisinde faiz indirimine gitmişti. Bu yüzden vatandaşlar da uzun vadeli ve düşük faizli kredilere yoğunlaşmaya başlamıştır. Elbette bu kredilerden faydalanmak için kredi skorunun da yüksek olması gerektiği belirtilmişti.

Kamu bankaları 0,55 faizli anlaşmalı firmalardan alışveriş kredisi kampanyasını başlatırken aynı zamanda düşük faizle konut ve taşıt kredisi kampanyalarını da devreye aldı. 10 bin TL için 60 ay vadede 229 TL ödeme yaparak 3 kamu bankasından çeyiz kredisi alabilen vatandaşlar, anlaşmalı olmayan firmalardan yapacakları alışverişlerde ise yüzde 0,82 faiz üzerinden hizmet alabilecek. Sıfır konutlarda 0,64, ikinci el konutlarda 0,74 faiz uygulayan kamu bankaları ayrıca yerli üretime destek taşıt kredisinde de 0,49’dan başlayan faizlerle araç kredisi imkanı sunmaya devam ediyor.

Vatandaşlar bu dönemde özel bankaların sunduğu faiz oranlarını da araştırıyor. En düşük faizle ihtiyaç kredisi veren özel bankalar haberimizin devamında.

Haziran 2020 Dönemi En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Özel Bankalar

Haziran döneminde birçok özel banka kampanya başlatmış ve tüketicileri memnun etmişti. Ancak genelde kendi müşterilerine özel kredi faiz oranlarını devreye alan özel bankalar ayrıca kredi puanının yüksek olması şartıyla hizmet verecek. Bu kapsamda yüzde 0,75 faiz oranıyla 3 ay ertelemeli ve 60 ay vadeye kadar kredi sunacak olan Şekerbank, ‘Ferahlatan İhtiyaç Kredisi’ kampanyasına devam ediyor.

Şekerbank’a alternatif olarak yüzde 0,79 faizle QNB Finansbank ya da İNG Bank üzerinden de kredi alabilirsiniz. 50 bin liraya kadar kredi alabileceğiniz bu iki bankada da 60 ay vade ve 3 ay erteleme imkanı sunuluyor.

Haziran 2020 en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bir diğer banka, yeni açıkladığı kampanya ile dikkat çeken Fibabanka oldu. Yüksek kredi skoruna sahip müşterilerine 0,79 faizle 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bu bankada kredinin vadesi yükseldikçe, vade oranları da yükseliyor.