2020 En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Listesi

En düşük faizle ihtiyaç kredisi almak isteyenler birçok bankayla ilgili araştırma yapmaya devam ediyor. Özellikle de koronavirüs salgını nedeniyle acil nakit ihtiyacı olanların başvurduğu ihtiyaç kredilerinde 3 kamu bankası en düşük faizi sunmaya devam ediyor. Temel ihtiyaç kredisi olarak adlandırılan ve 1 Nisan 2020’de başlatılan kampanyada 36 ay vadede 6 ay geri ödemesiz 10 bin TL’ye kadar 0.49 faizle kredi başvuruları devam ediyor.

Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank’tan Yüzde 0.49 Faizle İhtiyaç Kredisi

Kredi Garanti Fonu destekli olan temel ihtiyaç kredisinde 3 bin TL’den 10 bin TL’ye kadar kredi başvuruları alınırken bugüne kadar 4 milyondan fazla kişinin bu sürece dahil olduğu belirtildi. Yüzde 0.49 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi çekecek olan vatandaşlar ilk 6 ay geri ödeme yapmıyor. Bu sayede hem düşük faizli hem de ertelemeli kredi çekme imkanından yararlanılabiliyor.

En düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bankalardan olan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan sonraki faiz oranları yüzde 0.99’dan başlıyor. Ancak pandemi sebebiyle ekonomik tedbirler alınmaya devam edildiği için günümüzde popüler olan temel ihtiyaç kredisi başvurularının kabul aşamalarına geçildi. Bankalardan son başvuru tarihi belirtilmediği için hali hazırda kredi başvuruları alınmaktadır.

Düşük faizli temel ihtiyaç kredisi kapsamında 10 bin TL kredi alacak olanlar aylık 376 TL taksit ödemesi yapacak. 7.500 TL için bu rakam aylık 282 TL olurken, 5000 TL için ayda 188 TL, 3000 TL için de aylık 113 TL ödeme yapılacaktır.