2020 Ağustos Evde Bakım Maaşlarının Yatırılacağı Tarih Açıklandı! SMS ile Evde Bakım Sorgulama Nasıl Yapılır?

2020 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller listesi tarafımızca paylaşılırken vatandaşlar Ağustos 2020 evde bakım parası yatan illeri merak etmeye başladı. Aile Bakanlığının bakıma muhtaç engelli vatandaşlar için sunduğu bu destek ayrıca Temmuz ayında zamlandı. Buna göre Ocak – Haziran arasında 1.457 lira olan evde engelli bakım maaşı Ocak 2021’e kadar 1.544 lira olacak. Çünkü bu ödenek, memur maaş kat sayısına göre zamlandığı için her 6 ayda bir güncellenmeye devam ediyor. Peki, Ağustos evde bakım parası ne zaman yatacak? Bakım parası sorgulama yöntemleri neler?

Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Temmuz döneminde ay sonuna kadar tüm illerde bakım maaşının yatması bekleniyor. Bugüne kadar yapılan 2020 Temmuz ödemelerinin listesine ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterlidir.

Evde Bakım Parası SMS ile Nasıl Sorgulanır?

SMS ile evde bakım parası sorgulamak için ‘BAKIYE’ yazdıktan sonra ‘4747’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. Ancak bu işlemi sadece desteği Ziraat Katılım Bankası üzerinden alanlar gerçekleştirebilir. Son olarak SMS ile sorgulama yaptıktan sonra operatörünüz 1 SMS ücreti tahsil edecektir.

SMS ile sorgulamanın dışında tüm vatandaşlar e-Devlet sayfası üzerinden evde bakım maaşının yatıp yatmadığını görüntüleyebilir. Portala giriş yaptıktan sonra arama bölümüne gelerek ‘engelli evde bakım’ yazmanız ve karşınıza çıkan sayfaya ulaşmanız yeterlidir.

2020 Ağustos Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Ağustos 2020 evde bakım maaşının 10 Ağustos Pazartesi itibariyle yatması bekleniyor. İl il yatırılan bakım parasını sorgulamak için e-Devlet üzerinden takip etmeniz yeterlidir. Ayrıca sitemizde evde bakım maaşı yatan iller listesi en güncel haliyle paylaşılmaktadır. Günlük takip ederek detaylara anında ulaşabilirsiniz.