2020 Ağustos Dönemi Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatmaya Başlar? Temmuz Bakım Aylıkları Ödendi mi?

Evde bakım maaşı yatan iller listesini ekonomikredi.com olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Yine bu süreçte vatandaşlar Temmuz bakım aylığı yatan illeri araştırırken şimdiden Ağustos 2020 evde bakım aylıkları ne zaman yatacak sorusunun da yanıtlarını arıyor. İlk olarak evde bakım maaşı yatan iller güncel listesi tarafımızca paylaşılmaktadır. Temmuz dönemine ait bakım aylıkları da henüz tamamlanmadığı için bugüne kadar yatırılan iller listesini de aktarıyor olacağız.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde bakım maaşı artık 1.544 lira olarak yatırılıyor. Memur maaş kat sayısına göre zamlanan bakım aylığı Temmuz 2020 dönemine kadar 1.457 lira olarak ödeniyordu. Ancak memurlara yapılan zam ile beraber güncellenen evde bakım aylığına gelecek bir sonraki zam Ocak 2021 döneminde devreye alınacak. Kısacası evde bakım maaşı yılda 2 kez zamlanarak ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara sunuluyor.

2020 Temmuz Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Bugüne kadar 30 ilde bakım maaşı hesaplara yatırıldı. Bu illeri öğrenmek için BURAYA tıklamanız yeterli.

Ağustos 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Ağustos dönemine ait evde bakım maaşı 10 Ağustos Pazartesi itibariyle hesaplara yatırılmaya başlanacak. İl il yatırılan bakım maaşıyla ilgili tüm detayları sitemizden takip etmeyi sürdürebilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

İki farklı şekilde sorgulanan evde bakım maaşı hem SMS hem de e-Devlet üzerinden rahatlıkla kontrol edilebiliyor. SMS ile evde bakım maaşı sorgulamak isteyenlerin bu desteği Ziraat Katılım Bankası üzerinden alması şart. E-Devlet üzerinden ise tüm vatandaşlar Aile Bakanlığının sayfasına ulaşarak sorgulamayı tamamlayabiliyor. SMS sorgusu için 1 SMS ücreti dahilinde BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj göndermeniz yeterli.