2 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi Paylaşıldı mı? Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama!

2 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller listesi ne zaman açıklanır? Evde bakım maaşı Temmuz ne zaman yatar? 2020 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller açıklandı mı? Vatandaşlar yeni güne bu soruların yanıtlarını arayarak başladı. Ekonomikredi.com olarak yakından takip ettiğimiz evde bakım maaşıyla ilgili tüm detaylar haberimizin devamında.

2020 Temmuz Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

2 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz açıklanmadı. Tahmini olarak ayın 10. günü itibariyle bakım aylıkları hesaplara yatırılacak. Bizler de il il yatırılan evde bakım aylıklarıyla ilgili güncel bilgileri paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Evde Bakım Maaşı Temmuz’da Zamlanacak mı?

Evde bakım aylığı memur maaş kat sayısına göre zamlanacak. Haziran enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla beraber yeni bakım maaşları da paylaşılacak. 2019 yılında 1,384 lira olan evde bakım aylıkları Ocak 2020’de memurlara yapılan 5,49’luk zamdan sonra 1,457 liraya yükselmişti. Bu ay içinde yapılacak yeni zam ile beraber bakım aylıklarının 1,520 liraya yükselmesi bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde bakım aylığı sorgulamak isteyen vatandaşlar hemen e-Devlet girişi yaparak arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme’ yazarak ilgili sayfaya ulaşabiliyor. Ücretsiz olan bu işlemin yanı sıra bakım maaşını Ziraat Katılım Bankasından alanlar da 1 SMS ücreti ödeyerek sorgulama yapabiliyor. Bu işlem için ‘BAKIYE’ yazıp 4747’ye kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.