19 Haziran Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi Güncellendi! Evde Bakım Aylığı Sorgulama

10 Haziran itibariyle hesaplara yatırılan evde bakım maaşı bugün itibariyle 34 ilde hesaplar aktarıldı. Uzun bir süredir ekonomikredi.com olarak takip ettiğimiz ve anlık olarak paylaştığımız evde bakım maaşıyla ilgili detayları de aktarmaya devam ediyoruz.

Aile Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1,457 TL olarak sunulan evde bakım maaşı geçen yıl 1,384 TL’ydi. Ancak bu destek memur maaş kat sayısına göre güncellendiği için 2020 Ocak döneminde yüzde 5,49 oranında zamlanmıştı. Ayrıca ilerleyen dönemlerde memur maaş kat sayısı arttıkça bakım aylıklarının da artması bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Aşağıda paylaşacağımız listede ikamet ettiğiniz il bulunmuyorsa kolaylıkla e-Devlet üzerinden evde bakım maaşı sorgulama yapabilirsiniz. Bugüne kadar 34 ilde hesaplara yatırılan evde bakım maaşının ay sonuna kadar tüm illerde yatırılması bekleniyor.

E-Devlet evde bakım ödeme bilgileri sorgulamak için yapmanız gereken tek şey, TC kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Devlet girişi yapmaktır. Daha sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama’ yazarak adınıza kayıtlı bakım maaşının yatıp yatmadığını görüntüleyebilirsiniz.

E-DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

19 Haziran Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

10 Haziran – 19 Haziran 2020 tarihleri arasında tam 34 ilde evde bakım aylıkları yatırıldı. Sivas, İzmir, Düzce, Manisa, Bursa, Adana, Kayseri, Bilecik, Şanlıurfa, Isparta, Konya, Ankara, İstanbul, Balıkesir, Uşak, Denizli, Zonguldak, Osmaniye, Adıyaman, Karabük, Diyarbakır, Çanakkale, Giresun, Afyon, Ordu, Sakarya, Samsun, Aksaray, Antalya, Bolu, Edirne, Hatay, Kırklareli ve Tokat illerinde bakım maaşları hesaplara yatırıldı.