180 Ay Vadeli Düşük Faiz Oranlı Konut Kredisi Almak İsteyenler Bu Bankaya Başvurabilir!

Konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar da düşük faizle konut kredisi veren bankaları araştırıyor. Yüzde 0,69 ile yüzde 0,79 faiz oranıyla kredi almak isteyen vatandaşlar için özel bir haber hazırladık. Bu bankaların kredi şartlarını da sizlere detaylı olarak aktarıyor olacağız.

Bayramın bitmesiyle beraber konut satın almak isteyen vatandaşlar hem düşük faizli kredilere hem de konut projelerine ilgi gösteriyor. Bu süreçte web üzerinden satış ilanlarının yanı sıra emlakçıların paylaştığı satış listelerini merak eden vatandaşlar kredi çekmek için iki bankayla karşılaşıyor. Vakıfbank ve Türkiye Finans Katılım Bankası düşük faizle 2020 yılında konut kredisi veren bankalar arasında.

Vakıfbank Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyası

Vakıfbank müşterilerine özel olarak sunulan konut kredisi kampanyasında faiz oranı yüzde 0,79 olarak belirlendi. Ayrıca bankanın gayrimenkul projelerinden konut sahibi olacak kişilere de yüzde 20’ye kadar indirim uygulanacak. Ayrıca bankanın gayrimenkulleri için Vakıfbank müşterilerine 180 ay vadeli konut kredisi sağlanacak. Bu durumda Vakıfbank konut kredisi 15 yıl vadeye kadar alınabilecek. Başvurular banka şubelerinden yapılacak. Ancak gayrimenkuller için bankanın resmi web sitesindeki satış listesine bakılarak başvuru aşamaları başlatılacak.

Vakıfbank’tan 100 bin TL’lik 120 ay vadede yüzde 0,79 faizle konut kredisi alacak olanlar 500 TL kredi tahsis ödemesi yapacak.

Türkiye Finans Katılım Bankasından Yüzde 0,69 Kâr Payı ile Konut Finansmanı

Türkiye Finans Katılım Bankası da açıkladığı gayrimenkul finansmanında müşterilerine yüzde 0,69 kâr payı uygulayacak. Türkiye genelindeki farklı şehirlerde bulunan projeli konut satışlarından yararlanmak isteyenler 120 ay vadeye kadar finansman alabilecek.

Türkiye Finans Katılım bankasından 100 bin TL’lik konut finansmanında 120 ay vade için aylık 1,228 TL taksit ödenecek. Kâr payı oranı yüzde 0,69 olmakla beraber ekspertiz ücreti 809 TL ve ipotek tesis ücreti de 150 TL olarak tahsil edilecek. Toplam geri ödeme 147,374 TL olacak.

Bankaların konut kredisi faiz indirimleri devam ederken en güncel bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz. Özellikle de 2020 yılında pek çok bankanın bu konuda gerekli indirim imkanlarını sunduğu biliniyor.