18 Temmuz Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? 65 Yaş Aylığı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ekonomikredi.com olarak yakından takip ettiğimiz evde bakım maaş yatan illerin sayısı 32 oldu. Henüz güncellenmeyen bakım maaşlarıyla ilgili vatandaşlar araştırma yapmaya devam ediyor. Bu süreçte 18 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller listesini paylaşırken, evde bakım parası nasıl sorgulanır sorusunun yanıtlarını da aktarıyor olacağız.

SMS ile Evde Bakım Maaşı Sorgulama

SMS ile evde bakım sorgulamak için BAKIYE yazdıktan sonra 4747’ye mesaj gönderebilirsiniz. Ancak bu işlemi sadece bakım maaşını Ziraat Katılım aracılığıyla kullananlar gerçekleştirebilir. SMS ile bakım maaşı sorgulama ayrıca 1 SMS ücreti olarak tahsil edilmektedir.

E-Devlet ile Evde Bakım Maaşı Sorgulama

E-Devlet üzerinden evde bakım maaşı sorgulamak isteyenler ise portala giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme’ yazmalıdır. Daha sonra çıkan sayfaya erişerek anında sorgulama yapılabilir.

2020 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde bakım maaşı 2020 Temmuz itibariyle 1.544 lira oldu. Memurlara yapılan zam ile güncellenen evde bakım aylıkları daha önce 1.457 liraydı. 2019 yılında ise 1.384 lira olarak Bakanlık tarafından ödeniyordu.

18 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?

Bugüne kadar 32 ilde bakım maaşı hesaplara yatırıldı. Kırıkkale, Balıkesir, Adana, Bursa, Erzurum, Siirt, Kars, Bayburt, Çanakkale, Mersin, Samsun, Ordu, Manisa, Uşak, Şanlıurfa, İstanbul, Afyon, Denizli, Ankara, Konya, Bilecik, Antalya, Zonguldak, Karabük, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Diyarbakır, Edirne, Bolu, Hatay ve Tokat.