18 Nisan 2020 Tarihli 32 Günde En Yüksek Vadeli Mevduat Faizi Veren Bankalar Listesi

Ülkemizdeki bankaların faiz oranlarının güncellenmesiyle beraber 32 günlük faiz oranları listesi de değişti. Bununla birlikte kamu bankaları faiz oranlarını artırırken özel bankalardaki kredi faiz oranları da güncellendi. Vatandaşlar şimdi vadeli mevduat yatırımları için 32 günde en yüksek faiz oranını veren bankaları araştırıyor.

En Yüksek Vadeli Mevduat Faizi Veren Banka Hangisi?

Nisan 2020 son dönemine giriş yaparken vadeli mevduat faiz oranları değişmeye başladı. Ancak uzun bir süredir Burgan Bank, 32 günde en yüksek mevduat faizi sunmaya devam ediyor. Burgan Bank’ın uyguladığı faiz getirisi yüzde 12.10 üzerinden hesaplanıyor.

Burgan Bank üzerinden birikimlerini 32 gün boyunca değerlendirmek isteyenler 10 bin TL için 32 gün sonunda 85 TL getiri sağlayabiliyor. Elbette yatırım miktarı arttıkça, 32 günün sonunda kazanılacak mevduat faizi de yükselmeye devam ediyor.

Bankaların 2020 Nisan Ayı En Yüksek Mevduat Faiz Oranları

Burgan Bank’ın hemen ardından 32 günde faiz oranı yüksek olan diğer banka Odeabank. Bu bankada sunulan faiz oranı yüzde 11 olarak gerçekleşiyor. Ayrıca yüzde 11 mevduat faizi veren diğer bankalar İNG Bank ve Fibabanka olarak sıralanıyor.

Şekerbank, 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 10.50 iken QNB Finansbank’ta bu rakam yüzde 10.40 olarak sunuluyor. HSBC’de yüzde 10, Yapı Kredi Bankasında yüzde 9.75 ve son olarak Halk Bankasında 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 9.50 olarak sunulmaya devam ediliyor.

Sitemizden güncel olarak tüm bankaların mevduat faiz oranlarını takip edebilirsiniz. Ayrıca paylaştığımız faiz oranları Nisan 2020 dönemi için geçerlidir.