16 Temmuz Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi Güncellendi! 65 Yaş Aylıkları 32 İlde Yatırıldı!

16 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller açıklandı. Bugün itibariyle tam 32 ilde bakım maaşı hesaplara gönderildi. Ay sonuna kadar tüm illerde bakım maaşlarının hesaplara gönderilmesi bekleniyor. Aile Bakanlığı tarafından yatırılan evde bakım maaşı ayrıca bu ay zamlandı. Ocak 2020 itibariyle 1.457 lira olarak ödenen evde engelli bakım maaşı artık 1.544 lira olarak aktarılacak. Memur maaş kat sayısına göre güncellenen evde bakım maaşı 2019 yılında 1.384 liraydı. Peki, bugün hangi illerde evde bakım parası yattı? Evde bakım maaşı sorgulama yöntemleri neler?

Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Evde bakım maaşı günümüzde iki farklı yöntemle sorgulanabiliyor. İlk olarak SMS ile evde bakım maaşı sorgulamak isteyenler BAKIYE yazarak 4747’ye mesaj gönderebilir. Ancak bu işlemi sadece engelli bakım aylığını Ziraat Katılım Bankasından alan vatandaşlar gerçekleştirebilir. İşlemin ücreti de 1 SMS ücreti olarak tahsil edilir.

Ücretsiz evde bakım maaşı sorgulamak için ise e-Devlet girişi yapmanız yeterlidir. E-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına gelerek ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri’ yazmanızın ardından ilgili sayfaya anında ulaşabilirsiniz.

16 Temmuz Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Bugün itibariyle tam 32 ilde bakım maaşı hesaplara gönderildi. Bu iller; Kırıkkale, Adana, Balıkesir, Bursa, Erzurum, Bayburt, Siirt, Kars, Samsun, Mersin, Çanakkale, Ordu, Manisa, Uşak, Afyon, İstanbul, Şanlıurfa, Denizli, Ankara, Konya, Antalya, Zonguldak, Bilecik, Kayseri, Karabük, İzmir, Edirne, Diyarbakır, Kırklareli, Bolu, Tokat, Hatay şeklinde sıralandı.