16 Nisan Evde Bakım Maaşı Yatırılmaya Başlandı mı?

Evde bakım maaşı yatırılan iller listesi açıklandı. Geçen hafta hesaplara yatırılmaya başlanan evde bakım aylıkları 16 Nisan 2020 itibariyle pek çok şehirdeki ihtiyaç sahibi vatandaşların hesaplarına aktarıldı. Peki 16 Nisan evde bakım parası yatan iller hangileri?

16 Nisan 2020 Tarihli Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Evde bakım maaşı yatan iller; Kahramanmaraş, Sakarya, Kocaeli, Gaziantep, Hatay, Mersin, Tunceli, Tekirdağ, Kırklareli, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Kütahya, Rize, Sivas, Trabzon, Samsun, Ordu, Bitlis, Aydın, Malatya, Muğla, İzmir, Kırşehir, Kırıkkale, Kayseri, Konya, Gümüşhane, Elazığ, İstanbul, Erzurum, Erzincan, Bursa, Adana, Ankara, Antalya, Burdur, Bilecik, Balıkesir, Edirne, Diyarbakır, Çanakkale ve Denizli olarak sıralanıyor.

Evde Bakım Maaşına Zam Geldi mi?

Evde bakım aylığı 2020 Ocak itibariyle yüzde 5,49 oranında zamlanarak 1,460 TL oldu. Her yıl memur maaş kat sayısına göre güncellenen evde bakım aylığı, memurlara yapılacak yeni zam ile beraber yeniden artacak.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Süreci

Evde bakım maaşını sorgulamak isteyen vatandaşlar SMS ya da e-Devlet üzerinden işlem yapabilmektedir. E-devlet üzerinden ücretsiz sorgulama yaparken BAKIYE yazıp 4747’ye SMS göndererek 1 SMS ücreti dahilinde sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Ancak SMS sorgulamayı sadece maaşını Ziraat Katılım Bankasından alanlar yapabiliyor.

Ekonomikredi.com olarak evde engelli bakım parası yatan iller konusunda her gün güncel bilgileri paylaşmaya devam ediyor olacağız. Ay sonuna kadar güncellenecek olan şehir listesini sitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca evde bakım maaşı hakkındaki son dakika haberlerini de yine platformumuzdan inceleyebilirsiniz.